سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵

منتشرکنندگان نامه جعلی منسوب به وزیر کشور تحت پیگرد قرار می‌گیرند

وزارت کشور

روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کشور در اطلاعیه‌ای با تکذیب نامه منسوب به وزیر کشور که خطاب به وزیر بهداشت جعل شده است بر پیگرد قانونی عاملین انتشار این نامه جعلی و بازنشرکنندگان آن تاکید کرد.

قدس آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه  در اطلاعیه‌ای با تکذیب نامه منسوب به عبدالرضا  رحمانی فضلی  وزیر کشور که خطاب به دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت جعل شده است بر پیگرد قانونی عاملین انتشار این نامه جعلی و بازنشر کنندگان آن تاکید کرد.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: در شرایطی که مردم و جریان های مختلف سیاسی کشور بر آرامش و ثبات و پیشبرد منافع عمومی تاکید می کنند، از همه فعالین رسانه ای و علاقمندان به فضای مجازی انتظار می رود، مسئولانه در نشر و بازنشر مطالب و اخبار گوناگون، از صحت و اتقان مطالب اطمینان حاصل کنند.
بدیهی است برخوردهای قانونی لازم، با عوامل انتشار و بازنشر اطلاعات خلاف واقع بخصوص مطالب جعلی و برهم زننده آرامش عمومی، از سوی مراجع قانونی از جمله دستگاه قضایی صورت خواهد گرفت.

گفتنی است علیرضا وهاب‌زاده مشاور رسانه ای وزیر بهداشت در صفحه شخصی توئیتر خود درباره ماجرای نامه وزیر کشور خطاب به وزیر بهداشت درباره شائبه‌های مربوط به سرایت ویروس کرونا میان ناظران شعب اخذ رای این گونه نوشت:

«این نامه هم کذب است. البته متن نامه انقدر اشتباهات فاحش و سناریوی تکراری و رنگ و رو رفته داره که نیاز به تکذیب نیست و کمی اشنایی به نامه‌نگاری و سوادرسانه‌ای برای تشخیص جعلی بودن این طور نامه‌ها کافیه.»

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.