چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

فضای انتخابات خراسان رضوی «رقابتی» است / کاهش چشمگیر تخلفات کاندیداها

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: خوشبختانه شاهد یک فضای کاملا رقابتی در انتخابات خراسان رضوی هستیم.

به گزارش قدس آنلاین، حسن جعفری در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان که در دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: طی جمع‌بندی که در جلسه ستاد انتخابات استان صورت گرفت، هم‌اکنون خراسان رضوی از لحاظ برگزاری انتخابات، ایجاد بستر لازم، زمان‌بندی و تامین امنیت در شرایط خوبی به سر می‌برد.

وی افزود: امیدواریم با تلاش اعضای شورای اطلاع رسانی استان و مشارکت باشکوه مردم در انتخابات پیش رو، شاهد رکوردشکنی حضور مردم شریف استان در این رویداد باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: مردم در فضای انتخابات بینش سیاسی بالایی دارند، از طرفی هم رسانه‌ها حضور فعالی در فضای انتخابات دارند که جای قدردانی دارد.

جعفری با تاکید بر لزوم هوشیاری رسانه‌ها در فضای انتخابات نسبت به تحرکات دشمن خاطرنشان کرد: برخی رسانه‌ها مورد غفلت قرار گرفته‌اند و آب به آسیاب دشمن می‌ریزند، به طوری که در فضای انتخابات بی‌تفاوت هستند و فکر می‌کنند مشارکت مردم کم خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره ضرورت مشارکت در انتخابات، تصریح کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند حتی اگر اشخاص را قبول ندارید، به خاطر ایران اسلامی در انتخابات شرکت کنید، بنابراین انتخابات چنین اهمیت بالایی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه طبق نظرسنجی‌های گوناگون میانگین کلی مشارکت مردم کشور در انتخابات خوب پیش‌بینی شده است، افزود: خوشبختانه خراسان رضوی در حوزه انتخابات یک فضای کاملا رقابتی دارد و دغدغه‌ای برای ما در ایجاد فضای پرشور و نشاط انتخابات وجود ندارد.

جعفری با بیان اینکه آمار حوزه تخلف و تخریب داوطلبان مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره گذشته کاهش چشمگیری داشته است، اظهار کرد: در این دوره تاکنون ۱۷ پرونده تخلفات انتخاباتی تشکیل شده است و این آمار نشان می‌دهد مجریان انتخاباتی، نامزدها و هواداران آن‌ها نکات قانونی را به خوبی رعایت کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در حوزه امنیت انتخابات تدابیر خوبی برای خراسان رضوی اتخاذ شذه است، افزود: برای حفاظت از صندوق‌های شعب اخذ رای، محافظینی مشخص شده و احکام مسئولیت این افراد از قبل صادر شده است، با این وجود در حوزه تامین امنیت انتخابات وضعیت استان سفید است، ضمن اینکه فردا هم شورای تامین استان با موضوع انتخابات تشکیل می‌شود. ‌

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در فضای انتخابات شاهد انتشار شایعاتی غیرواقعی در کانال‌های مجازی و فضای حقیقی هستیم که هیچ پایه و اساسی ندارد و نیاز است در مقابل نشر این شایعات غیرواقعی آگاهی بخشی‌ کنیم.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.