دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

ادعای عجیب امیر آبادی

فوت ۵۰ نفر بر اثر کرونا در قم/ به وزیر بهداشت گفتم در قم حاضر شوید و از آنجا فرماندهی کنید

امیر ابادی

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از فوت ۵۰ نفر بر اثر کرونا خبرداد.

قدس آنلاین

احمد امیرآبادی فراهانی در حاشیه جسله علنی امروز (دوشنبه ۵ اسفند) مجلس شورای اسلامی گفت: قم از نظر شیوع ویروس کرونا وضعیت خوبی ندارد و به نظرم عملکرد دولت در کنترل این ویروس ناموفق بوده است. 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملکرد دولت برای مواجهه با ویروس کرونا صفر است، بیان کرد: در حال حاضر پرستاران لباس مناسب قرنطینه ندارند و با ترس و دلهره به بیماران رسیدگی می کنند.

وی افزود: مشکلات فراوانی برای پرستاران با وجود آمده و امکانات کمی وجود دارد، همچنین قم با کمبود کیت‌های آزمایشگاهی مواجه است. 

امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه متاسفانه دولت به مقدار کافی احساس نگرانی و بحران نمی کند، ادامه داد: درست است که باید آرامش را حفظ کنیم، اما نباید ابعاد بحران را به گونه ای تحت نظر قرار دهیم که گویی هیچ اتفاقی رخ نداده است. 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روزانه ۱۰ نفر در قم از بین می‌روند، گفت: تا دیشب حدود ۵۰ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده اند. وزیر بهداشت در این قضیه مقصر است. 

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۵۰ نفر در دو هفته اخیر به دلیل ابتلا به کرونا درگذشته اند، بیان کرد: متاسفانه سه هفته است کرونا به قم آمده و این موضوع دیر اعلام شده است.

وی با بیان اینکه پرستاران در خطر هستند، افزود: هیچیک از پرستاران لباس مناسب که لباس فضایی معروف است را در اختیار ندارند. 

امیرآبادی با بیان اینکه اکنون بیش از ۲۵۰ نفر در قرنطینه هستند، ادامه داد: امکانات کافی در قم وجود ندارد و بسته های پیشگیری نیز هنوز به مردم نرسیده است، و در بعضی داروخانه ها نیز ماسک پیدا نمی شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیرعلنی از وزیر بهداشت درخواست کردم که قم را قرنطینه کند و حتی با وی دعوا کردم که چرا به مردم دروغ می گویید، زیرا شرایط اینگونه که به نمایندگان می گویید نیست و وضعیت قم بحرانی‌تر از این صحبت ها است. همچنین به وزیر بهداشت گفتم شما که فرمانده عملیات نام گرفته اید، در قم حاضر شوید و از آنجا فرماندهی کنید. 

وی با بیان اینکه دولت به دنبال این است که اخبار را منتشر نکند تا مردم استرس نداشته باشند، افزود: شیوع ویروس کرونا قطعا با اقتصاد قم لطمه می زند.

امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه در طول این مدت ۳۲ نفر در محل قرنطینه ویروس کرونا فوت شده‌اند، گفت: آنهایی که در بیمارستان کامکار و فرقانی قم از دنیا رفته‌اند، عمدتاً به دلیل ابتلا به ویروس کرونا بوده است. 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه جواب آزمایش دو تن از کودکان نیز مثبت اعلام شده است، اظهار داشت: جواب آزمایش کرونا رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز مثبت بوده است و با توجه به وخامت اوضاع باید هر چه سریعتر جانشین ایشان انتخاب شود.

وی افزود: هیچ امکاناتی به پرستاران نمی دهند در حالی که وزیر می‌گوید از صبح ۷ هزار لباس مناسب برای پرستاران فرستاده‌اند و نمی‌دانم این اظهارات صحیح است یا نه. 

امیرآبادی با بیان اینکه دولت باید تکلیف را در قبال افراد مبتلا به کرونا مشخص کند، اظهار داشت: تاکنون هیچ اقدام ویژ ه‌ای از سوی دولت برای مقابله با کرونا ندیده‌ام. 

نماینده مردم قم در مجلس درخصوص تعطیلی حرم حضرت معصومه(س) و مخالفت مراجع تقلید گفت: هیچیک از مراجع عظام تقلید مخالفتی با تعطیلی حرم نداشتند، زیرا موضوع جان مردم است. 

عضو هیات رئیسه مجلس بیان کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته ۴ متخصص ریه به بیمارستان های قم اعزام شدند، اما آنها شبانه قم را ترک کردند.

وی تصریح کرد: طبق گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی اولین فوتی‌های مشکوک به کرونا ۲۴ بهمن فوت کرده‌اند و پس از آزمایشاتی که متخصصان اعزام شده از تهران روی آنها انجام داده اند، مشخص شد که این افراد مبتلا به کرونا بوده‌اند. 

امیرآبادی درپایان گفت: درخصوص بستن حرم حضرت معصومه (س) شورای تامین باید تصمیم بگیرد و تاکنون چنین تصمیمی به تولیت آستان مطهر ابلاغ نشده و با توجه به اینکه نماینگان عضو شورای تامین نیستند، باید منتظر شد تا آخرین تصمیمات توسط این شورا اتخاذ و به اطلاع رسانه برسد و ما نیز از طریق وزارت بهداشت موضوع را پیگیری می کنیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایلنا

نظرات

 • حسام ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۸
  6 11
  از کجات این آمارو در آوردی؟ میدونی یعنی چی؟
 • محمود ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۲:۲۴
  5 14
  وزير امروز مي گويد در كل كشور 12 نفر فوت شده اند بعد شما مدعي هستيد 50 نفر فقط در قم فوت شدند , يه دروغي بگو كه حداقل بشه باورش كرد.
  • ایرانی ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۵
   1 0
   اصلا به ذهنت نمیرسه که وزیر راستش رو نمیگه؟
 • ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۲:۳۲
  1 0
  این نماینده ازآمارچیزی نگفت فقط گفته یکی ازفرماندهان گردان هایعنی پزشکان آلوده به کرونا شده یعنی فرمانده که خودش وسط میدان نیست.
 • ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۲:۳۶
  3 0
  برادر جان شما که نماینده قم بودید در طول این سه هفته کجا بودید ؟ چرا حالا نگران شده اید
 • آتوسا ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۳
  3 0
  اونی که داره دروغ میگه وزیر بهداشته
 • محمد ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۰۳
  0 0
  اگر آمار واقعا اینه ممنون از اطلاع رسانی. از گفتن حقیقت ها ابایی نداشته باشید. اینجوری مردم بیشتر درک میکنن که چقدر لازمه که مراقب باشن. با کتمان کردن حقایق فقط اوضاع وخیم تر میشه.
 • علی ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۲
  1 0
  این دوستانی که میفرمایند این آمار از کجا میاد ، سه هفته ست قم داره بین مردم می چرخه که کرونا اومده و کشته میده و نمیگن از کرونا بوده . شما چطور حرف وزیر رو باور میکنی حرف نماینده مردم رو باور نداری ؟
 • ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۶
  0 1
  خدایا خودت رحم کن فقط خودت ،ما رو به این مسئولین بی تعهد و بی خیال وامگذار یا حضرت معصومه نظری کن
 • لاله ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۴۹
  1 0
  بله که میشه باور کرد . اوضاع وخیمتر از اون چیزهاییه که شنیدین ..
 • ایرانی ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۳
  0 2
  بنظرم در اعلام آمار جناب امیر آبادی زیاده روی کرده است در آینده ممکن است تعدادمتوفی بیشتر بشه اما این آمار تلفات کرونا صحت نداره وفقط خوراک شایعه پراکنی رو مهیا میکنه
 • ازاده ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۲۱:۰۸
  2 0
  با سلام از آقای امیرآبادی به خاطر شجاعت و صداقتشون باید قدردانی بشه چند تا مسئول اینطوری داشتیم الان وضعيتمون این نبود
 • عبدالله منصف ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۲۳:۰۶
  0 0
  آقا جان من شما چرا خودتونو زدین به اون راه؟ داره میگه خود رییس دانشگاه قم گرفته شهردار منطقه ۱۳ تهران گرفته کی و کیک گرفتن بعد هنوز شک داری که کی داره بازی درمیاره؟
 • محمد ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۱:۳۱
  0 0
  سلام من ساکن قم هستم ماسک می خواهم مواد ضد عفونی می خواهم نیست . امیر آبادی فراهانی مرد است . دروغگو نیست . دولت بی لیاقت است.
 • حسین ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۲۱:۲۹
  0 0
  عجیب است که تعدادی از مسئولین ماهم کرونا گرفته اند و باز هم شیوع کرونارا تکذیب کرده ویا ناچیز میشمارند - کلمه همیشگی - تشویش اذهان عمومی!!
 • خودم ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ - ۱۱:۰۳
  0 0
  تو به نماینده قم هستی چی کار کردی جز حرف زدن آستین بالا بزن برو توی شهر و کمک کن نشستی پشت میز نطق میکنی یکی صدات بشنوه مثلا بگید خیلی کار میکنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.