چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸

تغییرات در جدول پخش برنامه‌های سیما

تلویزیون

جزئیات تغییرات اعمال‌شده در جدول پخش شبکه‌های سیما تا اواخر اسفندماه به دلیل شرایط ایجادشده به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا و لزوم ایجاد آرامش روانی در جامعه اعلام شد.

قدس آنلاین: پس از دستور میرباقری ـ معاون سیما ـ ، شبکه‌های تلویزیون با تغییر جدول پخش برنامه‌های معمول خود و با گنجاندن برنامه‌های شاد، سرگرم‌کننده و طنز، قصد دارند لحظات دلنشینی را برای مخاطبان تلویزیون فراهم کنند.

شبکه یک سیما هر روز ساعت ۹:۴۵ صبح یک فیلم سینمایی ایرانی طنز برای مخاطبان پخش می‌کند و ساعت ۱۷ سریال «خانه به دوش» را روی آنتن می‌برد. ساعت ۱۹:۳۰ هم پخش مسابقه «ادابازی» از سری برنامه‌های «خندوانه» تا آخر اسفند در جدول پخش شبکه اول سیما قرار گرفت.

مسابقه «سبقت» از یکشنبه تا چهارشنبه‌ ساعت ۲۳ و مسابقه «ایران» هم از هفته آتی همین ساعت پخش می‌شود.

شبکه دو سیما سریال طنز «شگفت‌انگیز» را جایگزین سریال «از سرنوشت» می‌کند و یک هفته پس از آن هم «سامو بندری» را روی آنتن می‌برد.

همچنین در این شبکه ساعت ۱۴:۳۰ هر روز فیلم سینمایی پخش می‌شود. مجموعه تلویزیونی «کلاه‌قرمزی» نیز هر روز ساعت ۱۱:۳۰ پخش می‌شود. پخش برنامه طنز «دوقلوها» در ساعت ۱۹ هم از دیگر برنامه‌های شبکه دو سیما است.

شبکه سوم ساعت ۱۰ هر روز یک فیلم سینمایی کمدی کلاسیک خارجی را جایگزین تکرار سریال ایرانی کرده است. ساعت ۱۵:۱۵ هر روز هم یک فیلم سینمایی کمدی از سینمای ایران پخش می‌شود.

سریال «مرد هزارچهره» هر روز ساعت ۱۴ پخش می‌شود. برنامه «لبخند سه» هم در فواصل برنامه‌ها جانمایی شده و برخی از برنامه‌ها همچون «عصر جدید»، «اتفاق»، «میدون» و «اعجوبه‌ها» پس از پخش شبانه خود روز بعد ساعت ۱۶:۳۰ تکرار می‌شوند.

شبکه چهار هم با پخش برنامه «طنزپیشگان» در ساعت ۱۱ مهمان مخاطبان این شبکه خواهد بود. مستند «حال خوب» هم ساعت ۲۰:۳۰ پخش می‌شود.

شبکه ۵ سیما از شنبه تا پنج‌شنبه ساعت ۱۳:۳۰ در تماشاخانه انواع پویانمایی‌ها و فیلم‌های مخصوص کودک و نوجوان را پخش می‌کند.

شبکه نسیم هم ویژه‌برنامه‌های «دست‌فرمون» را شنبه تا سه‌شنبه ساعت ۲۲، «مثبت دست‌فرمون» را جمعه‌ها ساعت ۲۰:۳۰، «چهل‌تیکه» را از شنبه تا پنج‌شنبه ساعت ۲۰:۳۰، « دورهمی» را از چهارشنبه تا جمعه ساعت ۲۲ و منتخب «خندوانه» را از شنبه تا پنج‌شنبه هر شب ساعت ۲۳:۳۰ روی آنتن می‌برد. برنامه ویژه «نسیم‌آوا» هم پنج‌شنبه‌ها ساعت ۱۹ پخش می‌شود.

«ویتامین خ» از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹، «خانه ما» پنج‌شنبه‌ها ساعت ۱۹، «کاف گاف» روزهای فرد و جمعه ساعت ۱۸:۳۰ و «خانواده باحال» هر روز ساعت ۱۴ پخش می‌شود.

کانال تماشا هم برخی سریال‌های در حال پخش خود را متوقف و سریال‌های طنز را جایگزین کرده است. هم‌اکنون سریال « پایتخت ۴» به جای سریال «سرگذشت» پخش می‌شود. پس از پخش «داستان بروسلی» در ساعت ۱۹‌، سریال «بادبان‌های برافراشته» روی آنتن می‌رود. سریال « آچمز» در ساعت ۲۰ جایگزین «زندگی از نو» شده است و از امشب «فرار از زندان» ساعت ۲۳ پخش می‌شود.

کانال نمایش فیلم‌های سینمایی و تله‌فیلم‌های ایرانی را با رویکرد سرگرم‌کننده و شاد ساعت ۱۳ پخش می‌کند. باکس تکرار ساعت ۱۵ این شبکه هم به پخش فیلم‌های جذاب تغییر پیدا کرده است. فیلم‌های سینمایی دنباله‌دار هم ساعت ۱۹ پخش می‌شود. باکس ساعت ۲۱ به پخش مرور آثار بازیگران و عوامل شاخص سینما با محوریت فیلم‌های طنز و سرگرم‌کننده می‌پردازد. باکس ساعت ۲۳ نیز طبق روال قبل به پخش فیلم‌های جذاب اختصاص دارد.

شبکه کودک ساعت‌های ۱۴ و ۱۹ به پخش فیلم‌ها و انیمیشن‌هایی همچون «داستان اسباب‌بازی»، «رالف خرابکار»، «عملیات آجیلی» و .. می‌پردازد.

بر اساس این خبر، شبکه امید هم با تهیه فهرستی از فیلم‌ها در ساعت‌های ۱۴، ۱۷، ۱۷:۴۵ و ۲۲:۳۰ قصد دارد اوقات دلنشینی را برای کودکان و نوجونان مهیا کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.