سه‌شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹

عضو کمیسیون صنایع مجلس: دلالان خودروی هیبریدی فرعی را به جای اصلی به مردم می‌فروشند

سید جواد حسینی

یک نماینده مجلس از مسئولان نظارتی، گمرک و وزارت صمت خواست با دلالانی که خودروهای هیبریدی فرعی را به جای خودروهای هیبریدی اصلی به خریداران ناآگاه می‌فروشند برخورد قاطع کنند.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، حجت‌الاسلام سید جواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: برای واردات خودروسازی هیبریدی در سال آینده معافیت اعمال کرده‌ایم که امیدواریم با تصویب نهایی آن در شورای نگهبان زمینه واردات این خودروها به کشور فراهم شود. 

وی افزود: یکی از خطاهایی فاحش و تعمدی مافیای خودرو که در راستای فریب مردم صورت می‌گیرد مربوط به خودروهای هیبریدی وارداتی است زیرا 2 نوع خودروی هیبریدی به کشورمان وارد می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: با نوع اول خودروی هیبریدی می‌توان بیش از 400 کیلومتر را تردد کرد و با نوع دوم خودروی هیبریدی هم فقط می‌توان 50 تا 60 کیلومتر تردد است. در حالی که مافیای خودرو با فریب فروشندگان خودروهای هیبریدی فرعی را به جای خودروی هیبریدی اصلی به مردم فروخته و در حقیقت آن را به جای خودروی هیبریدی نوع دوم جا می‌زنند. 

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه متاسفانه در قانون بعد از واژه خودروی هیبریدی، نوع آن مشخص نشده است و قطعا به دلیل این خلاء قانونی در آینده نزدیک به چالش برخواهیم خورد، گفت: این موضوع می‌تواند برای ما دردسرساز شود چرا که نیت قانونگذار خودروهای هیبریدی نوع یک با تردد بیش از 400 کیلومتر است نه نوع ضعیف‌تر و فرعی آن. 

حسینی‌کیا گفت: اخیرا هم دولت را مکلف کردیم به سمت توسعه خودروهای هیبریدی گام بردارد ولی در خوشبینانه‌ترین حالت اولین مدل خودروهای دارای این فناوری 3 تا 4 سال آینده تولید خواهد شد.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.