سه‌شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲

پذیرش مهمان در مراکز اقامتی خوزستان ممنوع شد

ورود زائران نوروزی مشهد از طریق فرودگاه هاشمی نژاد

خوزستان- استاندار خوزستان اقدامات محدودیت آمیز برای مقابله با کرونا را تشریح کرد که در این خصوص پذیرش مهمان در مراکز اقامتی این استان تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

به گزارش قدس آنلاین،غلامرضا شریعتی شامگاه دوشنبه در یک گفتگوی تلویزیونی اظهار کرد: باید توجه داشت که زمینه‌ای برای میزبانی استان خوزستان از مهمانان نوروزی به هیچ عنوان فراهم نشده و از دو هفته گذشته در نشست ستاد سفرهای استان از متولیان این امر خواسته شد که اقامتگاه‌ها، مدارس، مهمانسراهای دولتی و دیگر اماکن شرایط میزبانی مسافران را به وجود نیاورند و همزمان برای عدم انجام سفرهای نوروزی، آگاهی بخشی لازم صورت بگیرد.

استاندار خوزستان با اشاره به برخی محدودیت‌ها برای کاهش رفت و آمدها و تراکم جمعیت، سلامت مردم را در اولویت کاری مدیریت استان دانست و گفت: رعایت توصیه‌ها و دستورات ملی برای مقابله همگانی با ویروس کرونا ضروری است.

شریعتی همچنین درخصوص بسته شدن اماکن مذهبی، توضیح داد: این موضوع مصوبه شورای تأمین استان خوزستان بوده و به اداره کل اوقاف استان ابلاغ شده است.
نماینده عالی دولت در خوزستان همچنین گفت: بعد از ثبت نخستین مورد ابتلاء به این ویروس، مصوبه شورای تأمین استان مبنی بر برگزار نشدن نماز جمعه به ستاد برگزاری نماز جمعه ابلاغ شد.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص مصوبات قرارگاه در حوزه جایگاه‌های پمپ بنزین، گفت: همه جایگاه‌داران موظف هستند از کارکنان خود برای مراحل بنزین زدن خودروها استفاده کنند و شهروندان خوزستانی در صورت مشاهده چنین بی‌توجهی‌هایی می‌توانند موارد را به روابط عمومی و یا اداره کل بازرسی استانداری خوزستان منتقل کنند.

به گفته شریعتی، پایش ورودی‌های هوایی، دریایی و زمینی استان به طور مستمر انجام می‌شود و برای دقت و نظارت مستمر در این زمینه دستورات لازم صادر شده است.

استاندار خوزستان گفت: دستورات لازم به شهرداری‌ها و دیگر متولیان امور برای تعطیلی پارک‌ها، عدم اسکان در مهمانسراها و مراکز اقامتی و همچنین ضدعفونی کردن مستمر خیابان و معابر و میادین پررفت و آمد پیشتر صادر شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.