یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

وزارت کشور: متروها، اتوبوسرانی‌ها و پایانه‌های مسافری تعطیل نمی‌شوند

وزارت کشور

سخنگوی وزارت کشور گفت: مقرر گردید با برنامه‌ریزی مناسب ضمن رعایت بیشتر اصول بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغ‌شده، از تعطیلی متروها، اتوبوسرانی‌ها و پایانه‌های مسافری درون‌شهری و برون‌شهری خودداری شود.

قدس آنلاین؛ سید سلمان سامانی معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور گفت: در دومین نشست حوزه‌های هفتگانه وزارت کشور با موضوع بررسی آخرین وضعیت استانداری‌ها در روند مدیریت بیماری کرونا که عصر شنبه با حضور وزیر کشور برگزار شد، مقرر گردید تمام استانداری‌ها به‌منظور کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری به سایر استانهای کشور مطابق دستورالعمل مربوطه از تمام ظرفیت‌ها برای کنترل دقیق خروجی‌های استان استفاده کنند.

سامانی افزود: کنترل خروجی‌های استانی با تأمین تجهیزات توسط ستاد ملی مدیریت کرونا، همراهی بسیج و جمعیت هلال احمر و با هماهنگی استانداران در سراسر کشور صورت خواهد پذیرفت.

سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به برخی نگرانی‌ها و دغدغه‌های غیرضروری ایجادشده در یکی دو روز اخیر، تأکید شد همه اقدامات قرارگاه ایجادشده از سوی ستادکل نیروهای مسلح، با هماهنگی کمیته اجتماعی، امنیتی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و بر اساس پروتکل‌های مصوب دنبال شود.

معاون هماهنگی وزارت کشور ادامه داد: در نشست دکتر رحمانی فضلی با متولیان ارشد حوزه‌های هفتگانه تخصصی وزارت کشور همچنین مقرر گردید با برنامه‌ریزی مناسب ضمن رعایت بیشتر اصول بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغ‌شده، از تعطیلی متروها، اتوبوسرانی‌ها و پایانه‌های مسافری درون‌شهری و برون‌شهری خودداری شود.

سید سلمان سامانی با تأکید بر ضرورت صیانت از سلامت فضای روانی جامعه و اهمیت برخورد بازدارنده در خصوص انتشار و بازنشر اخبار جعلی و شایعات مخرب، خاطرنشان کرد: در نشست وزارت کشور، مقرر گردید؛ مصادیق مطالب جعلی و شایعات مخرب منتشرشده، متناسب با دایره اثرگذاری مورد بررسی جدی قرار بگیرد و موضوع از طریق مراجع قضایی دنبال و برخورد قانونی لازم انجام شود.

سخنگوی وزارت کشور اضافه کرد: معاونین وزارت کشور در نشست امروز خود با رحمانی فضلی چالش‌های موجود در زمینه جذب نیروی درمانی جدید برای استانها در قالب‌های پیمانی یا قراردادی را بررسی کردند که مقرر شد ظرف یک هفته آینده موضوع تعیین تکلیف و به‌همراه نحوه توزیع این ظرفیت در استانها جهت تصمیم‌گیری نهایی ارائه شود.

سامانی ادامه داد: همچنین مقرر گردید به‌منظور ایمن‌سازی فعالیت مشاغل مختلف، پروتکل‌های لازم متناسب با شرایط و اقتضائات هر یک از مشاغل در سطح استان‌ها، از طریق دانشگاههای علوم پزشکی و با هدایت و نظارت استانداران تدوین و ابلاغ شود.

سخنگوی وزارت کشور با تأکید مجدد بر اهمیت و ضرورت حضور همه مردم در خانه به‌جز در شرایط ضروری، گفت: در نشست وزارت کشور بر انعکاس شایسته و گسترده اقدامات خیرین و مشارکت کنندگان در روند مدیریت بیماری کرونا و همچنین درمان بیماران، و به‌علاوه اعمال سیاست‌های تشویقی منجر به ترغیب مردم برای باقی ماندن در خانه از طریق رسانه ملی تأکید شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.