جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰

کارگروه‌های تخصصی رفع استرس ناشی از کووید-۱۹ تشکیل شد

مسئول کمیته بحران کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مسئول کمیته بحران کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چهار کارگروه تخصصی رفع استرس و اضطراب در زمینه کرونا در این دانشگاه تشکیل شده است.

به گزارش قدس آنلاین، الهام طاهری مسئول کمیته بحران کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چهار کارگروه تخصصی رفع استرس و اضطراب در زمینه کرونا در این دانشگاه تشکیل شده و مشاوره آنلاین شبانه روزی از جمله فعالیت‌های برخی از این کارگروه‌هاست.
او ادامه داد: در کارگروه روانپزشکی مشاوره‌های آنلاین از طریق سایت دانشگاه انجام می‌شود و ۲۰ متخصص روانپزشک و روانشناس با ۱۲ خط به‌صورت شبانه‌روزی خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی به شهروندان ارائه می‌دهند.
مسئول کمیته بحران کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: چهار کارگروه تخصصی برای رفع استرس و اضطراب کرونا در این دانشگاه فعال شده که این کارگروه‌ها شامل آموزش عمومی، پژوهش، تدوین و اجرای دستورالعمل‌های درمانی و اجرای مشاوره‌های آنلاین و غیرحضوری است و هر کارگروه یک تیم علمی و تخصصی دارد و مشکل افراد را به شکل اصولی و تخصصی برطرف می‌کند.
طاهری با بیان اینکه در ارتباط با ویروس کرونا به جز مشکلات جسمی شاهد مشکلات روحی هم هستیم که ممکن است پیامدهای نامطلوب داشته باشد، افزود: پیشگیری از ویروس کووید-۱۹ باید جدی گرفته شود، اما نباید با ایجاد ترس در خود از پیش بازنده شویم، چون چنین تفکری کار درمان را بسیار سخت می‌کند.
او ادامه داد: تاکنون در بیمارستان ابن سینا موردی که مشکل روحی و روانی کرونایی داشته بستری نشده است، اما مراجعات بسیار بوده است.
عضو هیات علمی گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اگر نگاه غیر واقع بینانه در این زمینه داشته باشیم  دچار آسیب خواهیم شد و به‌جای داشتن یک زندگی آرام، باید مدام با اضطراب و استرس دست و پنجه نرم کنیم.
طاهری افزود: در سال‌های اخیر در نگرش مردم تغییرات خوبی ایجاد شده و شاهد نگاه درست آحاد جامعه به نقش روانپزشک و روانشناس هستیم و مشکلات گذشته و برخورد افراد با اطرافیان را کمتر شاهد بوده‌ایم که از نقش پررنگ رسانه‌ها در اصلاح تفکرات نادرست در این حوزه نباید غافل شویم.
او ادامه داد: می‌توانیم با همکاری جمعی در کوتاه‌ترین زمان بر کرونا غلبه کنیم و زمان پایان کرونا مبتنی بر رعایت مردم و عمل آنان به توصیه‌های پزشکان است، آمارها در چین به شدت کاهش یافته و عمده دلیل آن همکاری مردم با پزشکان بوده و اگر ما هم اینگونه عمل کنیم ایران دومین کشور در این زمینه خواهد بود.
مسئول کمیته بحران کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اصحاب رسانه برای رفع دغدغه و اضطراب در جامعه نقشی کلیدی دارند و از مردم می‌خواهیم توصیه‌های پزشکان را که مکرر از سوی رسانه‌ها بیان می‌شود جدی بگیرند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.