یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

ماموریت دشوار «عدنان الزرفی» برای تشکیل دولت در عراق به اعتراف یکی از نزدیکانش

عدنان الزرفی

یک منبع نزدیک به مامور تشکیل دولت جدید عراق به ماموریت دشوار وی با توجه به گسترش دایره مخالفت‌ها با نخست وزیری وی اعتراف کرد.

قدس آنلاین: یک منبع نزدیک به عدنان الزرفی نخست وزیر مکلف امروز یکشنبه به دشواری ماموریت وی در تشکیل دولت با توجه به گسترش دایره مخالفتها با وی اذعان کرد و در عین حال گفت که الزرفی از امروز مذاکرات رسمی خود را برای تشکیل دولت آغاز خواهد کرد.

روزنامه الشرق الاوسط سعودی در گزارشی به نقل از این منبع که اشاره ای به نام وی نکرده است و در پایگاه خبری المعلومه هم منتشر شد، آورده است : الزرفی طی روزهای گسترده نشستهای فشرده ای به صورت غیر رسمی با برخی طرفها از جمله طرفهای مخالف خود برگزار کرده است و تصمیم گرفته است از امروز یکشنبه مذاکرات و رایزنی های رسمی خود را برای تشکیل دولت آغاز کند تا کابینه خود را برای به دست آوردن رای اعتماد یا عدم آن به پارلمان معرفی کند.

این منبع مورد اشاره روزنامه سعودی الشرق الاوسط گفته است صرف نظر از اختلاف مواضع از سوی هر یک از این طرفهای سیاسی، معیار نهایی مخالفت یا پذیرش، در داخل پارلمان خواهد بود .

این منبع اذعان کرد الزرفی ماموریت دشواری در سایه ادامه مخالفتها با نخست وزیری اش دارد. وی افزود فراکسیونهای مخالف به سبب اختلافات شناخته شده، جایگزینی که درباره آن توافق وجود داشته باشد، ندارند.

برهم صالح رئیس جمهور عراق اخیرا عدنان الزرفی رئیس فراکسیون پارلمانی النصر به ریاست حیدرالعبادی نخست وزیر اسبق عراق را در حالی مامور تشکیل دولت جدید کرده است که مهمترین فراکسیونهای پارلمانی عراق از جمله ائتلاف الفتح با آن مخالفت و تاکید کرده اند برهم صالح بدون هماهنگی و بی اعتنا به نظر فراکسیونهای اکثریت و زیر پا گذاشتن چارچوبها، الزرفی را مامور تشکیل ولت کرده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.