شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

تمهیدات جدی پلیس راهور برای ۱۳ فروردین

پلیس راهور

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی با بیان اینکه برای کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و جلوگیری از تجمع مردم در روز ۱۳ فروردین، تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته‌ایم، گفت: ۱۳ به در امسال، بحث تردد شهروندان به مناطق ییلاقی اطراف شهرها و تفرجگاه‌ها کاملا منتفی است.

به گزارش قدس آنلاین، سرهنگ حمیدرضا دهنوی  اظهار کرد: هنوز هیچ اقدامی برای اجرای طرح زوج و فرد از مبداء انجام نشده و ما فقط بر اساس همان ابلاغی که قبلا از استانداری خراسان رضوی دریافت کردیم، نسبت به آماده کردن زیرساخت‌ها و برنامه ریزی‌ها اقدام کرده‌ایم و کار تقریبا انجام شده و منتظر دستور اجرا هستیم.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی با بیان اینکه ما مجری هستیم و دستور از استانداری باید به ما برسد، تصریح کرد: با شرایطی که الان داریم اجرای طرح زوج و فرد از مبدا خودش می‌تواند اثر عکس در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا داشته باشد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال وقتی ما اعلام کنیم روزهای فرد خودروهای دارای پلاک زوج حق تردد ندارند غیر مستقیم این مفهوم را به ذهن متبادر می‌کند که خودروهای دارای پلاک فرد، تردد کنند و این در شرایط فعلی که تاکید تمام پزشکان و مسؤولان به خارج نشدن از خانه و عدم تردد است، یک تناقض ایجاد می‌کند.

دهنوی تاکید کرد: در حال حاضر بحث جدی‌تر از این حرفهاست و هیچ خودرویی جز در موارد بسیار ضروری و حیاتی نباید در شهر تردد کند؛ در عین حال امروز جلسه‌ای در همین مورد داریم تا ببینیم نظر مسؤولان بالاتر در این باره چیست و به جمع بندی برسیم اما احتمال اینکه طرح زوج و فرد از مبدا اجرایی نشود وجود دارد.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی با اشاره به طرح فاصله گذاری اجتماعی که از ساعت ۲۴ پنج شنبه شب آغاز شده، گفت: این طرح در دو لایه اجرایی شده؛ لایه اول مربوط به کل خراسان رضوی است و اجازه ورود به خودروهایی که پلاک غیر بومی دارند به شهرستان‌های استان داده نمی‌شود، مگر در مواردی که عبوری باشد و بخواهند از استان ما برای رفتن به استان دیگری عبور کنند که در آن صورت هم همکاران ما مسیر مشخص می‌کنند و حق ورود به داخل شهرستان‌ها را ندارند.

وی ادامه داد: در لایه دوم بحث ممنوعیت ورود خودروهای غیر بومی به داخل مشهد و سایر شهرستان‌های استان است که همکاران ما با حساسیت ویژه‌ای این موضوع را کنترل می‌کنند و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی نیز برای این موضوع اعمال می‌شود که خوشبختانه این طرح تاثیر بسیار خوبی در کاهش ترددها به ویژه ترددهای درون شهری داشته است.

دهنوی با بیان اینکه این ممنوعیت طبعا برای خروج پلاک‌های بومی از مشهد و سایر شهرستان‌های استان هم وجود دارد، اظهار کرد: استثنائاتی که برای این طرح در نظر گرفته شده محدود به مواردی مانند حمل و نقل سوخت و موادغذایی یا بار مورد نیاز داخل شهرها است.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی تصریح کرد: علاوه بر محدودیت‌هایی که بیان شد و الان در حال اجرا است جهت جلوگیری از تجمع مردم و قطع زنجیره انتقال ویروس، با در نظر گرفتن یک سری تمهیدات ویژه، امسال در روز ۱۳ فروردین بحث تردد شهروندان به مناطق ییلاقی اطراف شهرها و تفرجگاه‌ها کاملا منتفی است، مسیرها را کاملا مسدود می‌کنیم و ۱۳ به در امسال تردد حتی در اطراف بوستان‌هایی مانند بوستان ملت هم ممنوع خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ارتفاعات جنوبی مشهد که از مسیرهایی مانند بلوار نماز یا انتهای آب و برق و پیروزی نیز دسترسی دارد و ممکن است شهروندان بخواهند ۱۳ به در را به انجا بروند، ادامه داد: برای این مناطق هم محدودیت اعمال می‌کنیم و در محدوده‌های غیر مسکونی بلوار نماز و شهید ناصری و کلیه مسیرهایی که به ارتفاعات منتهی شود محدودیت کامل تردد اعمال می‌کنیم.

دهنوی متذکر شد: از چند روز قبل نیز بستن بوستان‌ها و پارک‌ها را آغاز کرده‌ایم و به عنوان مثال پارک جنگلی انتهای وکیل‌آباد را بسته‌ایم.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی با بیان اینکه همکاری مردم مشهد با پلیس راهور خوب بوده که جای تقدیر دارد، اظهار کرد: اما همیشه اقلیتی هستند که سهل انگاری می‌کنند و زحمات نیروهای پلیس را که در جهت رفاه و سلامتی عمومی جامعه است کم اثر کنند و حتی از مسیرهای انحرافی سعی می‌کنند خود را به بعضی مناطق ییلاقی برسانند؛ خواهش ما از کلیه شهروندان این است که همکاری لازم را با پلیس داشته باشند و در خانه بمانند تا هر چه زودتر با ریشه کنی این بیماری، شرایط به حالت عادی برگردد.

منبع:فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.