دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴

وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

نمکی

سعید نمکی گفت: به یک نقطه روشن در کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم و در آینده‌ای نزدیک دستاوردی از سوی جمهوری اسلامی اعلام می‌شود که ایران را در این عرصه در سطح جهانی در رتبه نخست قرار می‌دهد.

قدس آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی قوه‌قضائیه، سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان که به عنوان مهمان در جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه شرکت کرده بود، با ارائه گزارشی از ظهور پدیده کرونا و سیر شیوع آن در کشورمان و دیگر کشورها، به تشریح اقدامات صورت‌گرفته برای مقابله با این بیماری پرداخت و از حمایت‌های ویژه مقام معظم رهبری از کادر درمان به عنوان ارزشمندترین عامل مهم در تقویت جریان مبارزه با ویروس کرونا یاد کرد.  

نمکی همچنین با تقدیر از حمایت‌ها، پیگیری‌ها و دلجویی‌های رئیس قوه قضائیه و همکارانش از کادر پزشکی و درمانی کشور، تصریح کرد: با دمیده شدن روح وفاق ملّی و روح جهاد در کشور، صحنه زیبایی از همراهی و همگامی مردم و مسئولان به وجود آمده است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای پایش سلامت عمومی و ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی اظهار داشت: اگر چه مبارزه با کرونا در شرایط تحریمی دشوار است ولی ما از ابتدا با کمبود داروهای خاص در نظرگرفته شده برای درمان این بیماری مواجه نبوده و نیستیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: با تشکیل قرارگاه ویژه در نیروهای مسلح به دستور مقام معظم رهبری کار زیبایی شکل گرفت و سپاه و ارتش با ایجاد کارگاه‌ها و نقاهتگاه‌های ویژه، کمک شایانی در تأمین اقلام بهداشتی و تخت‌های بیمارستای کردند و توانستیم با کمک آنها نیازهای کادر درمان را برطرف کرده و خدمات رسانی را ارتقاء بخشیم.  

وی از غربالگری عمومی به عنوان یکی از اقدامات موثر در قطع زنجیره انتقال ویروس یاد کرد و گفت: بعد از راه‌اندازی ایستگاه‌های غربالگری با کمک بسیج پزشکان، تا شب گذشته ۶۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر غربالگری شدند که ۵۱ میلیون و ۴۴ هزار نفر از طریق تلفن و ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار نفر از طریق سامانه تحت‌نظر قرار گرفتند که ۲۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر حائز پیگیری تشخیص داده شدند که از میان آنها ۹۳ هزار و ۷۷۸ نفر در منزل تحت درمان قرار گرفتند و ۱۶ هزار و ۴۹ نفر به بیمارستان‌ها معرفی شدند که از این تعداد هم ۵ هزار و ۳۹۱ نفر بستری شده‌اند.

نمکی با بیان این‌که با اجرای طرح منع تردد که با همکاری دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی و نظامی و وزارت راه عملیاتی شده، اقدامات کنترلی برای قطع زنجیره انتقال کامل شده و اکنون روند مرگ‌ و میر کاهش یافته و شرایط خدمات رسانی در بیمارستان‌ها نیز بهتر شده است.  

وزیر بهداشت در پایان سخنانش با اشاره به اعجاز الهی در کنترل فوری کرونا در کشورمان خاطرنشان کرد: امروز به یک نقطه روشن در کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم و در آینده‌ای نزدیک دستاوردی از سوی جمهوری اسلامی اعلام می‌شود که ایران را در این عرصه در سطح جهانی در رتبه نخست قرار می‌دهد.  
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.