چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴

درخواست رئیس جمهور آلمان برای تشکیل ائتلاف جهانی مقابله با کرونا

 فرانک والتر اشتاین‌مایر

رئیس جمهور آلمان به همراه چهار تن دیگر از همتایان خود در مقاله‌ای خواستار تشکیل یک ائتلاف جهانی برای مقابله موثر با بحران کرونا شدند.

قدس آنلاین؛  روزنامه "اوزنابروکر سایتونگ" نوشت: "فرانک والتر اشتاین مایر"، رئیس جمهور آلمان همراه با چهار نفر دیگر از سران کشورها خواستار تشکیل یک ائتلاف جهانی برای مقابله با کرونا شدند.

اشتاین مایر و چند تن دیگر از سران کشورها در مقاله مشترک در "فاینشنال تایمز" تاکید کردند: هیچ کشوری فارغ از اینکه از نظر اقتصادی، قابلیت ها و فن آوری در چه شرایط پیشرفتی باشد از این بیماری مصون نمی ماند. همه ما در برابر این ویروس برابر هستیم و برای مبارزه با آن باید با هم همکاری کنیم.

این مقاله با عنوان "برای یک ائتلاف جهانی علیه کرونا" توسط رئیس جمهور آلمان، ملک عبدالله دوم پادشاه اردن، رئیس جمهور سنگاپور، رئیس جمهور اتیوپی و رئیس جمهور اکوادور تنظیم شده است.

در این مقاله آمده است: همه با ما یک دشمن برابر روبرو هستیم و تنها زمانی که همه بشریت به صورت قاطعانه و متحد در برابر آن بایستند به نفع ما خواهد بود.

این پنج مقام ارشد کشورها تاکید کردند: هیچ گونه پیروزی بر این ویروس تنها در یک و یا چند کشور وجود نخواهد داشت. در عین حال ما همه می توانیم بدون در نظر گرفتن وسعت اقتصاد و یا جمعیت در این راستا نقشی را ایفا کنیم. یک راه حل جهانی به نفع هر یک از ما است.

وی افزود: قانع کننده ترین راه برای مقابله با ابعاد جهانی این بحران تقویت همکاری و همبستگی است.

در بخش دیگری ازاین مقاله آمده است: ما قاطعانه اعتقاد داریم که برای بسیج نبوغ انسانی و تقویت همبستگی بین مردم باید یک اتحاد واقعی جهانی ایجاد کنیم.

نویسندگان این مقاله تاکید کردند که تحقیق و توسعه متدهای درمان و واکسن ها از طریق کار اقتصادی باز و شفاف و تامین مالی قدرتمندانه تسریع می شود.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است که تولید سریع روش های درمان و واکسیناسیون و تقسیم عادلانه آن در کلیه مناطق جهان از جمله در بین آسیب پذیرترین افراد مانند پناهندگان ضرورت دارد.

سران این کشورها در بخش دیگری از این مقاله ابراز اطمینان کردند که از طریق جمع شدن تلاش ها و دانش ها واقعا می توان از این وضعیت نجات پیدا کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.