چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۷

تداوم سقوط بازارهای سهام اروپا و آسیا در سایه پاندمی کرونا

بورس جهانی

پس از این که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که آمریکا باید منتظر ۲ هفته بسیار بسیار دردناک باشند و نرخ مرگ‌ومیر ویروس کرونا در این کشور به شدت بالا خواهد رفت، سهام جهان به شدت سقوط کردند.

قدس آنلاین: به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، پس از اینکه رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که آمریکا باید منتظر ۲ هفته بسیار بسیار دردناک باشند و نرخ مرگ‌ومیر ویروس کرونا در این کشور به شدت بالا خواهد رفت، بازارهای سهام جهان به سقوط سنگین خود ادامه دادند.

شاخص پن یوروپین استاکس ۶۰۰ اروپا ۳.۴۰ درصد سقوط کرد.

داکس آلمان با سقوط سنگین ۳.۸۵ درصدی روبرو شد، در حالی که فوتسی انگلیس ۳.۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داد و کاک فرانسه ۴.۱۶ درصد پایین آمد. فوتسی میلان ایتالیا هم امروز ۲.۱۶ درصد افت کرد.

در بازار آسیا گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۱.۱۶ درصد پایین آمد، در حالی که نیکی ژاپن ۴.۵ درصد سقوط کرد.

در بازار چین به دنبال انتشار داده‌های اقتصادی قدرتمند، افت سهام محدود شد و شاخص کامپوزیت شانگهای ۰.۵۷ درصد پایین آمد. هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ با سقوط ۲.۱۹ درصدی روبرو شد.

ای‌اس‌اکس استرالیا بر خلاف بازارهای جهان ۳.۵۸ درصد رشد کرد، در حالی که کوسپی کره‌جنوبی هم با سقوط سنگین ۳.۹۸ درصدی روبرو شد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.