سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

بازگشت ۷۳ هزار آواره سوری به ادلب

ادلب

داده‌های آماری حاکی از آن است که از زمان توافق آتش‌بس بین ترکیه و روسیه در استان ادلب در شمال سوریه، حدود ۷۳ هزار آواره سوری به خانه و کاشانه خود بازگشته‌اند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، در پی امضای توافقنامه آتش‌بس بین ترکیه و روسیه که اجرای آن از ۶ مارس گذشته (۱۶ اسفند) آغاز شد، حدود ۷۳ هزار آواره سوری به ادلب بازگشته‌اند.

بخشی از آوارگان به اردوگاه‌های نزدیک به مرز سوریه و ترکیه و بخش دیگری نیز به شهرک‌های تحت سیطره معارضان در شمال سوریه منتقل شده‌اند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، «محمد حلاج» مدیر تیم هماهنگ‌کننده امور غیرنظامیان در شمال سوریه و مسئول جمع‌آوری اطلاعات درباره آوارگان گفت که بخشی از این آوارگان غیرنظامی به محض توقف عملیات‌های ارتش سوریه در این منطقه به خانه و کاشانه خود بازگشتند.

او افزود که از اکتبر ۲۰۱۹ تا کنون نزدیک به یک میلیون سوری در ادلب دیار خود را ترک کرده بودند که با امضای توافق آتش‌بس ۷۳ هزار نفر آن‌ها به خانه‌های خود بازگشتند.

به گفته او بخش زیادی از این آوارگان به اردوگاه‌های نزدیک مرز سوریه و ترکیه منتقل شده‌اند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» همتای روسی او ۵ مارس گذشته توافقنامه آتش‌بس در ادلب را امضا کردند که به دنبال آن گشت‌زنی مشترک ترکیه و روسیه در امتداد جاده «ام ۴» در حدفاصل بین دو منطقه ترنبه (غرب سراقب) و عین الحور آغاز شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.