سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

هاشم بیک زاده:

شاید روزی نام کسانی را که به قلعه‌نویی و استقلال خیانت کردند، فاش کنم

بیک زاده

مدافع سابق استقلال در خصوص دوران بازی و حواشی پیرامون خودش صحبت کرد.

 به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایلنا، هاشم بیک‌زاده، مدافع چپ سابق استقلال و چند تیم لیگ برتری دیگر این روزها و در شرایط بازنشستگی به مربیگری روی آورده و در بادران مشغول است. او از روزهای قرنطینه و تعطیلی فوتبال می‌گوید و صحبت‌های جالبی از دوران بازی خود دارد که در گفتگو با ایلنا آنها را مطرح کرده است:

* فعالیت در قرنطینه

در حال حاضر فعالیت خاصی ندارم و به خاطر ویروس کرونا همه در قرنطینه خانگی هستیم و خود من فقط برای کارهای ضروری و تامین مایحتاج خانه از منزل خارج می‌شوم ولی هربار که می‌بینم مردم زیادی بیرون هستند نا امید می‌شوم. فکر می‌کنم حداکثر نصف مردم شرایط را رعایت می‌کنند و نصف دیگر اهمیتی نمی‌دهند. من این روزها مشغول کتاب خواندن هستم و از راه دور هم تمرینات بازیکنان بادران را پیگیری می‌کنیم و خودم هم شخصاً تمرین می‌کنم.

* مبارزه با کرونا

این نیاز به یک عزم و اراده جدی و برخورد سختگیرانه دولت دارد. وقتی آقای روحانی می‌گوید از 23 فروردین همه جا دوباره باز می‌شود چطور می‌خواهیم این ویروس را شکست دهیم؟ به نظرم باید کمی جدی‌تر برخورد شود. از نزدیکان ما کسی تا کنون به این ویروس مبتلا نشده و از دوستان هم فقط میثم بائو بود که در تماس بودیم و خدا را شکر حالش خوب شده و ویروس را شکست داده است.

* سرنوشت مسابقات لیگ برتر و دسته اول

فعلاً فقط مهم این است که این ویروس تمام شود بعد می‌شود در موردش صحبت کرد. به نظرم امکان ادامه مسابقات وجود نداشته باشد ولی فکر می‌کنم بازی‌ها را ادامه بدهند و لغو نخواهد شد. اینکه می‌گویند قهرمانی را به پرسپولیس بدهند را نمی‌فهمم و واقعاً برایم سوال است چرا باید پرسپولیس قهرمان شود؟ اختلافش 10 امتیاز با تیم دوم و سوم جدول است ولی 9 بازی هم باقی مانده و هنوز هیچ چیز مشخص نیست. به نظرم بازی‌ها را یا ادامه دهند یا لغو شود و هیچ تیمی قبول نمی‌کند  پرسپولیس به این شکل جام بگیرد. اینکه می‌گویند چند تیم بالای جدول با هم بازی کنند هم یک قانون من درآوردی است و به نوعی بی احترامی فدراسیون به برنامه‌ای است که خودش چیده و اصلاً تصمیم مناسبی نیست.

* ماجرای نرفتن به پرسپولیس

من آن زمان با پرسپولیس مذاکره کردم و توافق هم کردیم ولی نمی‌دانم چرا آن انتقال نهایی نشد، شاید سرنوشت من این بود که استقلال بیایم و همان سال اول قهرمان شویم. فکر می‌کنم تقدیر من این بود که به استقلال بروم قهرمان شوم و چندین قهرمانی بیاورم و به نظرم در پرسپولیس این اتفاقات نمی‌افتاد و آن زمان بهترین دوران استقلال بود.

* جام جهانی 2014 و ماموریت مهار مسی

هنوز بابت مصدومیت و از دست دادن جام جهانی 2014 افسوس و حسرت می‌خورم چرا که می‌توانستم بازی کنم و عملکرد خوبی داشته باشم و لژیونر شوم. من هیمشه رویای بازی در آرسنال را داشتم و خوابش را هم دیده بودم و اگر در جام جهانی بازی می‌کردم به این مهم دست پیدا می‌کردم. در مورد مهار مسی هم باید بگویم که اولاً متاسفم به خاطر من حرفهایی در صفحه او زده شد و امیدوارم من را ببخشد و اینکه فکر می‌کنم آن روز همه بازیکنان تیم ملی عالی بودند و اگر من هم بازی می‌کردم عملکرد خوبی به نمایش می‌گذاشتم و می‌توانستم مسی را مهار کنم.

* ماجرای لیگ سیزدهم و رابطه قلعه‌نویی - مجیدی

حرف و حدیث‌هایی که در فضای مجازی مطرح شده را من هم شنیدم و اینکه می‌گویند قلعه‌نویی و مجدیی خوب نبودند یا قلعه‌نویی در رختکن از گل زدن مجیدی ابراز ناراحتی می‌کرد هیچکدام صحت ندارد و آن دو نفر رابطه خوبی با یکدیگر داشتند. مربی همیشه بازیکن خوب تیمش را دوست دارد و سعی می‌کند شرایطی فراهم کند که بهترین عملکردش را داشته باشد و رابطه قلعه‌نویی با مجیدی هم به همین شکل بود. حالا چرا بعداً اختلاف ایجاد شد دلیلش را نمی‌دانم.

* خیانت بازیکنان در لیگ چهاردهم

لیگ چهاردهم لیگ خاصی بود و بارها در موردش صحبت‌هایی مطرح شده است. در آن مقطع عنوان شده بود که برخی بازیکنان به قلعه‌نویی و استقلال خیانت کردند و کم کاری کردند تا تیم شکست بخورد و نتایج ضعیفی بگیرد که من این اخبار را تایید می‌کنم و واقعاً چند نفری بودند که داخل تیم دوست نداشتند استقلال نتیجه بگیرد و به قلعه‌نویی خیانت کردند. ممکن است در آینده کتاب خاطراتم را چاپ کنم و اسامی این نفرات را افشاگری کنم.

* رفتن به سپاهان با خسرو و جانواریو

در مورد خسرو و جانواریو نمی‌دانم ولی خودم نیاز داشتم مدتی در تیمی بازی کنم که از لحاظ مالی برایم شرایط خوبی رقم بزند و سپاهان این شرایط را داشت. من هرچه دارم از استقلال دارم ولی از لحاظ مالی حسابی در این تیم ضرر کردم و 500 میلیون بدهی خودم را بخشیدم و الان هم هنوز مشکلات مالیاتی بابت قرارداد با استقلال دارم. من دوست داشتم در استقلال بمانم و خوشحالم که بعد از آن مقطع زود به این تیم برگشتم.

* فرهاد مجیدی؟

او نشان داده می‌تواند مربی خوبی باشد و تا کنون هم خوب نتیجه گرفته و حاشیه‌ها را تا حد زیادی جمع کرده است و امیدوارم همچنان موفق باشد و استقلال  را به روزهای اوج برگرداند.

* احمد سعادتمند؟

اول باید بگویم که از این همه تغییرات مدیریتی خسته شدیم و این عدم ثبات استقلال برخلاف پرسپولیس که همیشه وجود داشته، این بار به آبی‌پوشان ضربه خواهد زد. سعادتمند  را زیاد نمی‌شناسم ولی رزومه ورزشی آنچنان قدرتمندی ندارد ولی امیدوارم بتوانم مثمر ثمر باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.