جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵

استانداری تهران: آبگرفتگی معابر، مقطعی بود/ تدابیر لازم برای برای ادامه بارش‌ها اتخاذ شده است

آبگرفتگی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تاکید بر اینکه درپی بارش روزهای اخیر در سطح استان تهران تنها در برخی نقاط شاهد آبگرفتگی های مقطعی بوده ایم، گفت: در حال حاضر در سطح استان مشکل خاصی نداریم و به تمامی دستگاه های ذیربط، فرمانداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها ابلاغ شده که تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

قدس آنلاین؛ محمد تقی زاده در تشریح آخرین وضعیت معابر و ظرفیت کانال ها و انهار در سطح استان تهران درپی بارش ها گفت: امروز (جمعه) بازدیدی از شهرستانهای بهارستان و بخش هایی از شهریار و اتوبان تهران-ساوه داشتم و مشکل خاصی نداریم. فقط در چند نقطه از جمله زیرگذرهای نسیم شهر شاهد آبگرفتگی بودیم.

وی افزود: حجم بارش ها زیاد بوده و چاه های جذبی پر شده بود بر همین اساس اعلام شد که موتورهای دیزلی در نقاطی که آبگرفتگی و یا احتمال آبگرفتگی وجود دارد به همراه اکیپ ها به صورت دائم مستقر شوند تا با توجه به پیش بینی بارش ها و احتمال شدت بارش در شب مشکلی ایجاد نشود و آبگرفتگی های احتمالی در کم ترین زمان ممکن رفع شوند.

وی ادامه داد: حجم بارش دیروز و امروز در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته بیشتر بوده بر همین اساس آبگرفتگی های مقطعی را در استان شاهد بودیم که با توجه به کمتر بودن بار ترافیکی در این ایام، مشکل خاصی ایجاد نشد.

تقی زاده تاکید کرد: البته در برخی نقاط همانند زربند شمیرانات شاهد ریزش هایی در مسیر تردد بودیم که با تلاش راهداری و مسئولین شهرستان، انسداد مرتفع شده و راه در حال بازگشایی است. همچنین مشکلاتی در مسیر فیروزکوه بود که این مشکل نیز حل شد.

معاون عمرانی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشکل خاصی در سطح استان وجود ندارد، افزود: آبگرفتگی ها بیشتر مقطعی بوده با این حال باتوجه به پیش بینی ادامه بارش ها به فرمانداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها در سطح استان تاکید شده تدابیر لازم را اتخاذ کنند تا با مشکلی مواجه نشویم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.