دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵

ارائه آموزش‌های تربیت بدنی و سلامت به دانش‌آموزان از طریق تلویزیون و شبکه شاد

نشست وزیر آموزش و پرورش باخیرین مدرسه ساز

وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان، آموزش‌های تربیت بدنی و سلامت را از طریق تلویزیون و شبکه شاد فرامی‌گیرند.

قدس آنلاین: به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی اظهار داشت: بیماری کرونا گرفتاری‌های زیادی را برای دانش آموزان به وجود آورده و امر آموزش را با اخلال مواجه کرده است، ما موظفیم تدبیر کنیم و اجازه ندهیم آموزش دانش آموزان آسیب ببیند.

وی افزود: یکی از آموزش‌هایی که مورد نیاز جامعه است، تربیت بدنی و تحرک جسمی است که هم در سلامت جسمی و هم در قوای ذهنی در یادگیری دروس موثر است؛ بنابراین به همان میزان که به سایر دروس اهمیت می‌دهیم، درس تربیت بدنی را جدی گرفتیم.

حاجی میرزایی با اشاره به ساحت‌های تربیتی در سند تحول بنیادین، تصریح کرد: یکی از ساحت‌هایی که ما در امر تربیت موظفیم به آن توجه کنیم، ساحت جسمی و بدنی است و باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

وی ادامه داد: در این دوره کرونایی روزانه ۲۸ نوبت برنامه‌های آموزشی از تلویزیون پخش می‌شود. در شبکه آموزش هر روز قبل از شروع تدریس، زنگ ورزش و کلاس درس تربیت بدنی وجود دارد و به بچه‌ها آموزش‌های ورزشی ارائه می‌شود تا برای یادگیری دروس آماده شوند.

وزیر آموزش و پرورش از وجود برنامه‌های ورزشی دیگری در قالب آموزش تربیت بدنی در تلویزیون خبر داد و خاطرنشان کرد: علاوه بر برنامه "خانه پویا" در شبکه یک سیما، در شبکه «شاد» که همه دانش آموزان عضو هستند نیز بخشی از برنامه‌ها را به درس تربیت بدنی و سلامت اختصاص دادیم و در آنجا فیلم‌هایی با موضوع تربیت بدنی و سلامت برای دانش آموزان ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.