پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹

ترامپ در ۳ ایالت کلیدی عقب ماند

ترامپ بايدن

نتایج یکی از تازه‌ترین نظرسنجی‌های انتخاباتی آمریکا حاکی از آن است که ترامپ در ۳ ایالت کلیدی آمریکا، میدان رقابت را به رقیب دموکرات واگذار کرده است.

قدس آنلاین: به گزارش خبرگزاری مهر، نظرسنجی که به طور مشترک از سوی مرکز سنجش افکار عمومی «ایپسوس» و خبرگزاری «رویترز» انجام شده حاکی از آن است که موقعیت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در ۳ ایالت کلیدی منطقه موسوم به «غرب میانه» که آرای الکترال آنها برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ حیاتی است، در مقایسه با «جو بایدن» رقیب دموکرات، رو به وخامت رفته است.

در ایالات کلیدی «پنسیلوانیا» و «ویسکانسین»، بایدن با برتری ۴۵ به ۳۹ درصد از ترامپ پیش است. در ایالت «میشیگان» نیز با اختلاف ۸ امتیاز، ترامپ را پشت سر گذاشته است.

همزمان، نظرسنجی ایپسوس-رویترز حاکی از آن است که در سطح ملی نیز، بایدن با اختلاف ۸ امتیاز از ترامپ پیش است.

این نتایج می‌تواند گویای این حقیقت باشد که به رغم تلاش ترامپ برای منحرف کردن افکار عمومی از بحران کرونا و پرداختن به مسائل سیاست خارجی چون تقابل با ایران و چین، کووید ۱۹ همچنان دغدغه اصلی مردم این ۳ ایالت کلیدی است و حتی گزافه‌گویی‌های ترامپ مبنی بر اینکه او رئیس‌جمور «دوره جنگ» است و با تمام توان به مواجهه با این بیماری برخاسته نیز آنها را قانع نمی‌کند.

گفتنی است تا کنون حدود ۴۶ هزار نفر از مردم آمریکا در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.