چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

صبا میزبان نمایشگاه هنرهای قرآنی «سر راز» شد

سروناز

صبا، ماه قرآن را با رونمایی از نگین‌های درخشان هزار سال هنر قرآن در انواع شیوه‌ها و مکتب‌های هنری، با نمایشگاه «سر راز» آغاز کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر با برپایی نمایشگاه «سر راز» اوراق زرین مصحف وحی به روایت خوشنویسان و هنرمندان ایران و سراسر دنیای اسلام در سه بخش به دوست‌داران هنر عرضه شد.
این مجموعه ارزشمند در برگیرنده منتخبی از آثار تصاویر گنجینه‌های مختلف هنری موزه ملک در گرایش هنرهای قرآنی همچون خوشنویسی و کتابت در خطوط مختلف نسخ، ثلث، ریحان، رقاع، کوفی، سوخت روی چرم، تذهیب، تجلید، گل و مرغ، و... از اوایل قرون اسلامی تا دوره قاجار است.
در بخش دوم این مجموعه نیز با همکاری دارالکتابه قرآن کریم آثار منتخب دومین جشنواره کتابت قرآن که به همت مؤسسه طبع و نشر به کاتبان و خوشنویسان قرآنی سفارش داده شده بود و در برگیرنده ۲۲ نمونه از کتابت‌های برگزیده قرآن در خطوط نسخ عربی و نسخ ایرانی است، ارائه شده است. 
همچنین نگارخانه استاد ممیز میزبان آثاری نفیس در کتابت قرآنی از دو چهره صاحب نام خوشنویسی معاصر و همچنین ۷ اثر برگزیده از ۷ هنرمند هراتی از مجموعه مؤسسه صبا است.
 نمایشگاه «سر راز» همزمان با ماه مبارک رمضان در نگارخانه‌های ممیز و خیال مؤسسه فرهنگی هنری صبا گشایش یافته و تا پایان ماه مبارک به کار خود ادامه خواهد داد و علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به نشانی خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر شماره ۱۲۵ مؤسسه صبا مراجعه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.