چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

بوی کسر امتیاز بلند شد

کودتای زیر پوستی در پرسپولیس

سینا حسینی

پرسپولیس

مسئولان باشگاه پرسپولیس در بحران مالی عجیبی قرار گرفتند. بحرانی که اگر از آن به سلامت عبور نکنند، مطمئناً همان اتفاقی که در دوره مدیریت حبیب کاشانی تجربه کرده بودند را دوباره تجربه خواهند کرد، البته با شرایطی به مراتب بدتر، چون فیفا اولتیماتوم داده است چنانچه ظرف مدت معین تکلیف بدهی‌ها مشخص نشود کسر امتیاز قطعی خواهد بود.

قدس آنلاین: مسئولان باشگاه پرسپولیس در بحران مالی عجیبی قرار گرفتند. بحرانی که اگر از آن به سلامت عبور نکنند، مطمئناً همان اتفاقی که در دوره مدیریت حبیب کاشانی تجربه کرده بودند را دوباره تجربه خواهند کرد، البته با شرایطی به مراتب بدتر، چون فیفا اولتیماتوم داده است چنانچه ظرف مدت معین تکلیف بدهی‌ها مشخص نشود کسر امتیاز قطعی خواهد بود.

به همین دلیل رسول پناه به عنوان سرپرست باشگاه به دنبال حل و فصل مشکلات مالی بود اما اختلاف او با هاشمی بر سر انتخاب کارگزار اسپانسری باشگاه کار را به جایی رسانده که حالا دو عضو از سه عضو هیئت مدیره وارد جنگ لفظی شدند و به نظر می‌رسد ظرف روزهای آینده این تنش شدت گیرد.

*ردپای اسپانسر

اما ماجرای دعوا میان رسول پناه و هاشمی چگونه آغاز شد؟ باشگاه پرسپولیس که در قرارداد همکاری با شرکت داده آتیه پرداز از نظر درآمد نتوانسته منابع خوبی را جذب کند دوم اردیبهشت‌ در یک نامه رسمی خواست که قرارداد طرفین فسخ شود. پس از این موضوع مسئولان شرکت کارگزار مذاکرات مختلفی را با مدیران این باشگاه انجام دادند تا پس از رفع برخی ایرادات همکاری طرفین مجدداً ادامه داشته باشد.

از این رو با وجود اینکه در ابتدا همه اعضای هیئت مدیره مخالف همکاری با این شرکت بودند اما حالا مذاکرات به نحوی پیش رفته که مهدی رسول پناه موافق سرسخت همکاری با شرکت داده آتیه پرداز است. این در حالی است که در مقابل او مهرداد هاشمی دیگر عضو هیئت مدیره قرار دارد که حالا یکی از مخالفان ادامه همکاری با شرکت مذکور است.

از قرار معلوم مهرداد هاشمی با یکی از اسپانسرهای سابق پرسپولیس مذاکرات خوبی را انجام داده و حتی پیش قرارداد همکاری را نیز آماده کرده است اما حالا که دو عضو دیگر هیئت مدیره تمایلی به فسخ رسمی قرارداد با کارگزار فعلی ندارند به نظر می‌رسد امضای قرارداد همکاری با اسپانسر سابق رسماً منتفی باشد.

از اتفاقات جالب باشگاه پرسپولیس باید به این نکته اشاره کرد که اگر همکاری این باشگاه با شرکت داده آتیه پرداز ادامه داشته باشد مهرداد هاشمی که مخالف سرسخت این قرارداد است از سمت خود کنار می‌رود. این عضو هیئت مدیره پرسپولیس معتقد است این قرارداد نمی‌تواند منابع مالی لازم را برای باشگاه به همراه داشته باشد.

*درآمد ناچیز و قرضی

کارگزار پرسپولیس طی حدود ۶ ماه همکاری‌اش با این باشگاه تنها ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در قالب درآمد به این باشگاه پرداخت کرده و در دو مرحله نیز جمعاً ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان قرض‌الحسنه در اختیار پرسپولیسی‌ها قرار داده است که البته قرار است این پول از درآمد فصل آینده پرسپولیس کسر شود.

در این بین حالا شکاف میان طیف نزدیک به هاشمی و رسول پناه هم جدی شده تا جایی که طرفین با صراحت طرف مقابل را متهم به ناکارآمدی می‌کنند، جرقه این تنش‌ها با پست اینستاگرامی ابوالفضل امان الله روابط عمومی پرسپولیس آغاز شد، که با انتقاد از قراردادی که روی میز وزیر ورزش قرار دارد، آن را یک قرارداد ترکمنچای لقب داد و مدعی شد در صورت عقد قرارداد دوباره و احیای قراردادی که رسول پناه به دنبال آن است مشکلات پرسپولیس دو چندان خواهد شد.

بلافاصله پس از انتشار این پست و توییت جنجالی مشاور رسانه ای پرسپولیس برخی محافل خبری از برکناری ابوالفضل امان الله خبر دادند تا درگیری‌ها و تنش‌ها در این باشگاه به اوج برسد.

بیانیه مشترک

پس از این موضع‌گیری اتفاق عجیب دیگری رقم خورد تا بحران در پرسپولیس فراگیر شود، بازیکنان پرسپولیس که این روزها به دنبال وصول مطالبات خود هستند به شکل عجیبی تصمیم گرفتند جدا از دعواها و اختلافات میان رسول پناه و هاشمی یک بیانیه مشترک منتشر کنند تا وزیر را تحت فشار قرار دهند تا شاید بخش باقیمانده از مطالبات خود را به این شکل وصول کنند.

گویا بازیکنان متوجه شدند در میان تنش‌ها و درگیری‌ها ممکن است موضوع پرداخت مطالبات آن‌ها به دست فراموشی سپرده شود به همین دلیل می‌خواهند با این کار از این وضعیت آشفته استفاده کنند تا شاید بتوانند پول خود را زننده کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.