یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳

 رییس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال:

من قرارداد اسکوچیچ را دیدم، ریالی بود

درودگر

 رییس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت: قرارداد اسکوچیچ ریالی است و هیچ الحاقیه، متمم و تبصره‌ای ندارد.

قدس آنلاین: صادق درودگر در رابطه با بلاتکلیفی مسابقات فوتبال گفت: در حال حاضر ستاد کرونا، مرحله به مرحله در مورد صنوف مختلف، مدارس و ورزشکاران تصمیم می‌گیرد و اگر آنها بگویند که این شرایط برای ورزشکاران مضر است، ما وظیفه داریم از دستور آنها تمکین کنیم و مسابقات را ادامه ندهیم. اگر ستاد کرونا اعلام کند که ورزشگاه‌ها باز شود، تیم‌ها تمریناتشان را آغاز خواهند کرد و در همان راستا مسابقات را از سر خواهیم گرفت. زمانی هم به تیم‌ها خواهیم داد تا بتوانند از نظر بدنی خود را آماده حضور در مسابقات کنند. این شرایط برای ورزشکاران سخت است اما همه با هم باید تلاش کنیم که این مشکل را رفع کنیم.

وی در مورد آغاز لیگ‌های اروپایی افزود: اعضای کمیته مسابقات چند برنامه را برای آغاز مجدد بازی‌ها پیش بینی کرده‌ اما اجرای تمام این برنامه‌ها منوط به اظهار نظر ستاد مبارزه با کرونا است. ما بیشتر روی نحوه برگزاری پروتکل‌های بهداشتی تاکید داریم.

درودگر در مورد ضربه اقتصادی به فوتبال در صورت تعطیلی لیگ خاطرنشان کرد: این طبیعی است که اگر در صنعتی کاری نیمه تمام بماند، آن صنعت ضرر می کند. طبیعی است وقتی فوتبال هم تعطیل شود زیان ببیند اما بر اساس ۹ هفته زیان می بینیم نه بیشتر. البته ما در لیگ نوزدهم ۲ شهرآورد را برگزار کردیم که ارزش آن از نظر اقتصادی بسیار زیاد است.

ریس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در مورد اعلام قهرمان لیگ در صورت عدم برگزاری ادامه مسابقات گفت: باید هیات رییسه سازمان لیگ جلسه بگذارد و با اکثریت آرا در این زمینه تصمیم گیری کند. البته با توجه به اخباری که داریم ورزشگاه‌های رو باز به زودی باز می‌شود و امکان برگزاری لیگ وجود دارد. اما باید نظر فدراسیون پزشکی ورزشی را هم بدانیم. حتی اگر ورزشگاه‌ها باز شود و فدراسیون پزشکی ورزشی اجازه ندهد امکان عدم برگزاری مسابقات وجود دارد.

وی در مورد شائبه‌های قرارداد اسکوچیچ گفت: معلوم بود قرارداد ریالی است. هیچ الحاقیه و متمم و تبصره در قرارداد او وجود ندارد. من قرارداد را دیدم.

رییس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در رابطه با اینکه گفته می‌شود میزان قرارداد اسکوچیچ ۲۰۰هزار یورو است، گفت: این مبلغ به روز تبدیل به ریال می‌شود. به اندازه قیمت روز یورو تبدیل به ریال خواهد شد و پرداخت می‌شود.

درودگر در مورد خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس خاطرنشان کرد: الان قصد فروش باشگاه وجود ندارد. آنها می‌خواهند سهام را در بورس واگذار کنند. در این شرایط سبک مدیریت همین‌گونه می‌ماند. در آینده اگر میزان سهامدارها بالا برود، آنها برای مدیریت تصمیم خواهند گرفت.

وی در رابطه با دریافت حق پخش تلویزیونی بازی‌ها اضافه کرد: وزارت ورزش و صدا و سیما با هم مذاکراتی را داشتند و به نتایجی هم رسیدند. البته یک پیشنهاد غیر معقولانه‌ای داده شد که ورزش ۳۰ درصد سهم ببرد و صدا سیما ۷۰ درصد. البته فکر نمی‌کنم که وزارت ورزش این موضوع را قبول کرده باشد. این غیر منصفانه است و فکر نمی کنم این اتفاق رخ دهد.

درودگر در مورد اینکه در صورت لغو لیگ ممکن است درخواست میزبانی ایران برای رقابت های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ به خطر بیافتد، اضافه کرد: زمانی محسن صفایی فراهانی رییس وقت فدراسیون فوتبال تقاضای میزبانی جام ملتهای آسیا در سال ۲۰۱۰ را داده بود ما تعجب می کردیم چرا که زیر ساخت نداشتیم. به هر حال نمایندگان فیفا به ایران آمدند و از شهرها و ورزشگاه‌های مختلف بازدید کردند. آنها هم گفتند که زیرساخت ندارید. من هم پیش رییس وقت فدراسیون رفتم تا این موضوع را به او انتقال دهم. او این کار را برای آینده کرد. این که تقاضای میزبانی کنیم صرف این نیست که حتما میزبانی را به ما بدهند. ما جام جهانی فوتسال چندین بار کاندید شدیم اما من در سال ۲۰۰۳ میزبانی مسابقات فوتسال آسیا را گرفتم که قبل و بعد از من هرگز کسی نتوانست این میزبانی را اخذ کند. باید آینده نگر باشیم.

وی در مورد سهام سازمان لیگ که گفته می‌شود در اختیار ۵ نفر قرار دارد، گفت: این افراد به فدراسیون فوتبال آمدند و نامه رسمی زدند که ادعایی در مورد سازمان لیگ ندارند و این در دفتر خانه باید ثبت شود. نامه آن هم وجود دارد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.