دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴

افزایش ۳۵ درصدی قیمت خرید تضمینی کلزا در خراسان رضوی

کلزا

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی از افزایش ۳۵ درصدی قیمت خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سال جاری خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، حمید رضا نوری  افزود: قیمت خرید تضمینی کلزا نسبت به سال گذشته با افزایش ۳۵ درصدی برای کلزا با شرایط ۱۰ درصد رطوبت و ۲ درصد ناخالصی به قیمت ۴۰ هزار و ۸۵۰ ریال تعیین شده است.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود بالغ بر ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن کلزا امسال در خراسان رضوی به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شود.

او اظهارداشت: امسال سطح زیر کشت دانه‌های روغنی در استان خراسان رضوی در مجموع هفت هزار و ۵۸۰ هکتار است که پیش‌بینی برداشت از این سطح بیش از ۱۳ هزار و ۵۸۰ تن محصول کلزاست.

مدیرکل غله خراسان رضوی با اشاره به خرید تضمینی هفت هزار و ۴۸۰ تن کلزا در سال گذشته افزود : با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته امیدواریم بالغ بر۸۱ درصد افزایش تولید و خرید را نسبت به سال گذشته شاهد باشیم.

نوری افزود: امسال ۱۴ مرکز به عنوان مباشر در امر خرید تضمینی کلزا در انبارهای تعاون روستایی سطح استان وظیفه خرید تضمینی و تحویل گرفتن دسترنج کشاورزان را بر عهده خواهند داشت.

در سال زراعی جاری حدود هشت هزار هکتار از اراضی کشاورزی خراسان رضوی زیر کشت دانه روغنی کلزا قرار دارد که یک هزار و ۵۰۰ هکتار آن معادل حدود ۲۰ درصد در شهرستان مشهد است.

نخستین برداشت محصول کلزا در خراسان رضوی  از اواسط اردیبهشت ماه انجام می‌شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.