دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان :

تعداد ۷۱۷ نفر کارورز درواحد های آموزش دیده یا در حال آموزش هستند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان

همدان- مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: تعداد ۷۱۷ نفر کارورز درواحد های آموزش دیده یا در حال آموزش هستند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی احمد توصفیان مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان همدان به اجرای طرح کارورزی برای فرغ التحصیلان جویای کار وکارفرمایان دراستان همدان در سال ۱۳۹۸خبر داد وگفت: شرایط جذب کارورز در بنگاه‌های اقتصادی بدین گونه است که کارورز باید حداقل دارای مدرک کارشناسی و در زمان ثبت نام دارای سن کمتر از ۳۵ سال باشد. کارورز می‌باید ابتدا در سامانه کارورزی به آدرس karvarzi.mcls.gov.ir ثبت نام نماید.

 توصیفیان در ادامه افزود:این طرح که دو طرف عرضه و تقاضای بازار کار را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بر ایجاد فرصت برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی جهت قرار گرفتن در محیط کار تاکید می‌کند و از سوی دیگر به کارفرمایان امکان استفاده از ظرفیت علمی نیروی انسانی تحصیل کرده داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح در دو فاز انجام می‌شود، گفت: فاز اول، معطوف به اجرای طرح کارورزی است و به مدت ۳ ماه کارورز به صورت آزمایشی و آموزشی در یک بنگاه اقتصادی مشغول به کار می‌گردد و در فاز دوم با عنوان اجرای طرح مشوق بیمه‌ای، امکان استمرار اشتغال کارورز در آن بنگاه یا بنگاه‌های دیگر به مدت ۲۱ ماه فراهم می گردد.

 مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی با اشاره به حمایت دولت از این طرح، گفت: در فاز اول، کارورز طی سه ماه طرح کارورزی از طرف دولت بیمه مدنی (حوادث) بوده و مبالغی تحت عنوان ایاب و ذهاب دریافت می نماید. این مبالغ برای کارشناسان ۵ میلیون ریال، مقطع کارشناسی ارشد ۶ میلیون ریال و برای مقطع دکترا ۷ میلیون ریال است.

و چنانچه شرایط همکاری بین کارورز و کارفرما مهیا باشد، فاز دوم طرح شروع می شود  که طی آن کارورز به مدت ۲۱ ماه از مشوق بیمه‌ای سهم کارفرما به میزان ۲۰ درصد برخوردار خواهد شد.برای استفاده از این ظرفیت قانونی، کارفرمایانی که دارای کد کارگاهی هستند، به ازای هر دو بیمه شده می‌توانند یک نفر کارورز جذب نمایند.

سپس برای ثبت نام، به سامانه کارورزی مراجعه و در قسمت پیش ثبت نام واحد پذیرنده، ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است در صورت هر گونه ابهام یا اشکالی در فرآیند ثبت نام، کارفرمایان می‌توانند به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌ها و یا اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه نمایند.

 توصیفیان همچنین درخصوص طرح کارورزی استان همدان درسال ۱۳۹۸ اظهارکرد: تعهد کارورزی  فارغ التحصیلان دانشگاهی درواحد های تولیدی وکارگاهی ۶۳۰ نفر بوده که تعداد ۷۱۷ نفر کارورز درواحد های آموزش دیده یا درحال آموزش هستند (که این رقم معادل ۱۱۴ درصد تعهد استان می باشد) و همچنین تعداد ۲۶۰ نفر از آنهاپس از اتمام دوره کارورزی در واحد ها، مشغول به فعالیت شده اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.