یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲

وعده پرداخت بیمه بیکاری برای خراسانی‌ها در همین هفته

کارگر

مدیرکل بیمه تامین اجتماعی خراسان رضوی، گفت: بیمه بیکاری اسفند و فروردین قرار است از محل ۵ هزار میلیارد تومان در سامانه‌ای که افراد ثبت نام کرده اند توسط دولت پرداخت شود و بنا است حق بیمه افراد زیادی تا اواسط هفته واریز شود.

به گزارش قدس آنلاین، سیدمحسن نظام خیرآبادی اظهار کرد: سامانه پرداخت بیمه بیکاری در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و دسترسی به اطلاعات در استان وجود ندارد.

مدیرکل بیمه تامین اجتماعی خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: بیمه بیکاری اسفند و فروردین ماه قرار است از محل ۵ هزار میلیارد تومان در سامانه‌ای که افراد ثبت نام کرده‌اند توسط دولت پرداخت شود با صحبت‌هایی که با مرکز صورت گرفته قرار است حق بیمه افراد زیادی تا اواسط هفته واریز شود.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه بر اساس اطلاعات مرکز بیمه بیکاری را پرداخت می‌کند، افزود: اگر افرادی که بیمه بیکاری به آنها تعلق می‌گیرد سرپرست خانوار باشند مبلغ به حساب یارانه آنها واریز می‌شود، اما اگر سرپرست نباشند قرار است پیامکی برای آنها ارسال شود تا به سامانه وارد شوند و شماره حساب وارد کنند تا مبلغ واریز شود.

نظام خیرآبادی با اشاره به اینکه دو ماه اخیر تمام بیکاری‌ها ناشی از کرونا قلمداد شده، عنوان کرد: اطلاعات سامانه را سازمان تامین اجتماعی در مرکز بررسی می‌کند ضمن اینکه در حال حاضر برخی کارگاه‌ها مشمول بیمه بیکاری نیستند چراکه بیمه بیکاری به کسانی تعلق می‌گیرد که کارگاه آنها مشمول کسر حق بیمه بیکاری است.

مدیرکل بیمه تامین اجتماعی خراسان رضوی یادآورشد: برای اردیبهشت نسبت به پرداخت بیمه بیکاری شرایط جدیدی ایجاد می‌شود که دستورالعمل آن پس از تصویب در ستادملی کرونا ابلاغ می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.