یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶

سرانجام پرداخت بیمه بیکاری به متقاضیان تربت حیدریه ای چه شد

پرداخت بیمه بیکاری معطل تایید تامین اجتماعی خراسان رضوی

 بیمه بیکاری

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه با بیان اینکه۸۴۰نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند گفت: اسامی۴۹نفر از افرد مشمول را به اداره کل تامین اجتماعی استان ارسال کردیم تا اقدامات نهایی توسط سازمان انجام و مقرری آنان پرداخت شود.

به گزارش قدس آنلاین، علی اکبر اسماعیل پناه در خصوص وضعیت کارگران و پرداخت بیمه بیکاری، اظهارکرد: اطلاعات این شهروندان از سوی سازمان تامین اجتماعی در حال پایش است بنابراین به زودی واجدان شرایط دریافت بیمه بیکاری ناشی از بحران بیماری همه گیر توسط دولت شناسایی ومشخص می‌شوند و افرادی که غیر از بیماری کرونا برای بیمه بیکاری تقاضا کرده اند پرونده تشکیل داده شده و به تامین اجتماعی ارجاع داده‌ایم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه گفت: از اسفند ماه پارسال تاکنون، ۸۴۰ نفر در این شهرستان در سامانه بیمه بیکاری ناشی از کرونا ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: ما نیز در مرحله نخست اسامی ۴۹ نفر از افرد مشمول در این شهرستان را، به اداره کل تامین اجتماعی استان ارسال کردیم تا اقدامات نهایی توسط سازمان انجام و مقرری آنان پرداخت شود.

 اسماعیل پناه در خصوص سامانه بیمه بیکاری گفت: با شیوع ویروس کرونا از اسفند پارسال، بسیاری از کارگران شاغل در صنوف و واحدهایی که فعالیت آنان ممنوع اعلام شده بود، تعطیل شدند و فعالیتی نداشتند.

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه خاطرنشان کرد: بر همین اساس نیز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور حمایت از این قشر آسیب دیده و به منظور فقدان نیاز به مراجعه حضوری این کارگران به اداره یا کاریابی، سامانه‌ای با نام بیمه بیکاری به آدرس اینترنتی (BimeBikari.mcls.gov.ir) راه‌اندازی کرد و از کارگرانی که به این علت و یا به هر علت دیگر بیکار شده‌بودند، خواست در آن سامانه ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه ثبت نام شدگان دو دسته هستند، بیان کرد: دسته نخست کسانی هستند که بیکاریشان به دلیل تعطیلی ناشی از کرونا بوده و بعد از عادی شدن شرایط به کار خود باز می‌گردند و بر اساس دستورالعمل مربوطه قرار است به این افراد در صورت دارا بودن شرایط لازم (مشمول قوانین کار، تامین اجتماعی و بیمه بیکاری باشند)، ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبشهت بیمه بیکاری پرداخت شود.

اسماعیل‌پناه افزود: دسته دوم افرادی هستند که به دلیل تعطیلی کارگاه، اتمام قرارداد و یا موارد دیگر به کلی کار خود را از دست داده‌اند و این افراد می‌بایست علاوه بر ثبت نام در سامانه یاد شده، از یکم اردیبهشت ماه به کاریابی مراجعه و نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه جمعیت فعال این شهرستان را ۶۹ هزار و ۵۴۶ نفر و جمعیت شاغل را ۶۱ هزار و ۵۹۹ نفر اعلام و اظهار کرد: جمعیت بیکار هفت هزار و ۹۴۷ نفر، نرخ بیکاری ۱۱.۴ درصد و نرخ مشارکت اقتصادی ۳۸. ۴ نفر است.

وی گفت: در هیات حل اختلاف این شهرستان به پرونده‌های شهرستان‌های زاوه، مه ولات، رشتخوار، گناباد و خواف نیز رسیدگی می‌شود.

اسماعیل پناه تصریح کرد: در تمام صنوف و ۶ صنفی که شامل مشاغل آسیب پذیر است همچون تالارها، اماکن گردشگری و همچنین واحدهای تولیدی و کارگاهی که فعالیت خود را متوقف و تعطیل کرده‌اند؛ متضرر شده اند.

منبع: فارس

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.