دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷

مجمع خیرین مدرسه ساز بدنه سازمان نوسازی وآموزش پرورش است

معارفه نوسازی مدارس

همدان _رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان همدان گفت :مجمع خیرین مدرسه ساز بدنه سازمان نوسازی و آموزش و پرورش است، 

به گزارش قدس آنلاین محمدرضا مرادی ظهر دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان، اظهار کرد: با توجه به عملکرد و همدلی مهندسان و متخصصان امر در نوسازی مدارس توانسته ایم هر سال در نوسازی جزء رتبه های برتر کشور باشیم و این باعث اعتماد بیشتر مردم به این سازمان و حضور بیش از پیش خیرین شده است.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان همدان نیز با بیان اینکه مجمع خیرین مدرسه ساز بدنه سازمان نوسازی و آموزش و پرورش است، مطرح کرد: طی مدت شش سال تصدی مدیرکل سابق نوسازی هیچ گونه مشکلی از بابت همکاری نداشته ایم و تلاش این مجموعه باعث شده در مجموع بیش از ۳۸ درصد کل فضای آموزش به دست خیرین احداث شود.
علی فراهانی درباره مشکلات حقوقی مجمع خیرین مدرسه ساز که از سال های پیش بوده نیز گفت: با درایت و برنامه ریزی مدیرکل سابق نوسازی بسیاری از مشکلات حل شد و اکنون مجمع خیرین از هر زمان دیگری فعال تر است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز با بیان اینکه شالوده و اساس دستگاه تعلیم و تربیت برگرفته از مفاهیم قرآنی و سیره ائمه اطهار(ع) است، اعلام کرد: یکی از گسترده ترین دستگاه های اجرایی آموزش و پرورش است که خیل عظیمی از کودکان و نوجوانان را برای آینده ایران اسلامی آماده می کند و مهمترین بستری که باید فراهم باشد، بحث نوسازی است و در واقع شامل دو مقوله سخت افزار و نرم افزار است که بخش سخت افزار به عهده سازمان نوسازی مدارس و بخش دیگر بر عهده آموزش و پرورش است.
محمد پورداود با اشاره به اینکه سعی معلمان در تزکیه و تعلیم مرهون بسترسازی توأمان اداره کل آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس است، یادآور شد: باید سازمان نوسازی به دنبال عدالت ساخت و ساز، ظرفیتی و آموزشی باشد.
معاون عمرانی استاندار همدان نیز ضمن تبریک چهل و پنجمین سالگرد تأسیس سازمان نوسازی مدارس گفت: با درخواست های مکرر تیموری، مدیرکل سابق نوسازی برای کناره گیری از این پست سرانجام امروز مراسم معارفه مدیرکل جدید این سازمان برگزار شد.
محمودرضا عراقی با اشاره به سوابق علمی و کاری مدیرکل جدید بیان کرد: مرادی، مدیرکل جدید دارای مدرک کارشناسی عمران و کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری بوده و در اداره کل راه و شهرسازی معاون شهرسازی، در کمیسیون ماده ۵ سمت دبیر را داشته و دارای دقت نظر بالایی است.
مدیرکل سابق نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان نیز گفت: از سال ۷۷ که مجمع خیرین مدرسه ساز استان شروع به فعالیت کرده است، در نخستین جشنواره تعهدات آن مبلغ ۵۷۱ میلیون تومان بود و در آخرین جشنواره که سال گذشته و به عنوان دوره بیست و یکم بود، تعهد خیرین به رقمی افزون بر بر ۴۱ میلیارد تومان رسید و برای جشنواره جدید پیش بینی ما افزایش این مبلغ است و این بیانگر آن است که خیرین سال به سال تعهدات خود را افزایش داده اند و یاری گر سازمان آموزش و پرورش بوده اند.
فرزاد تیموری ادامه داد: از سال ۹۳ که بنده عهده دار پست مدیرکلی بوده ام، طبق نمودار آماری میزان تعهدات خیرین مدرسه ساز افزایش یافته و خوشبختانه در استان ۸۷۴ نفر خیر حضور دارند که ۲۰۴ نفر از آنها صرفا در عرصه مدرسه سازی فعالیت دارند و مابقی با اهدای زمین، تجهیزات، مبالغ نقدی و ... به امر مقدس مدرسه سازی کمک کرده اند.
وی با بیان اینکه تعداد ۳۳۳۸ نفر از معلمان سطح استان نیز هر ماه بخشی از حقوق خود را برای مدرسه سازی اهدا می کنند که بسیار کار ارزشمندی است

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.