پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

برنامه‌های صدا و سیمای خراسان رضوی به مناسبت روز قدس اعلام شد

برنامه های صداو سیما

صدا و سیمای خراسان رضوی هم زمان با روز جهانی قدس ویژه‌ برنامه‌هایی متنوعی را برای استقبال از این روز جهانی تدارک دیده است.

به گزارش قدس آنلاین، سیمای خراسان رضوی با برنامه «صحن انقلاب» به مدت تقریبی ۱۰۰ دقیقه با بخش‌هایی مانند تبیین علل مخالفت جمهوری اسلامی با موجودیت اسرائیل، بیان جنایات صهیونیسم در طول تاریخ در فلسطین. بیان آرمان‌های قدس و پخش سرودهای ویژه روز قدس و در ادامه پخش مستقیم سخنرانی مقام معظم رهبری به استقبال این روز می‌رود.

صدای خراسان رضوی نیز با برنامه «حماسه مقاومت» در روز جمعه از ساعت ۹ تا ۱۱ به مدت ۱۲۰ دقیقه با بخش‌های مختلفی مانند مستندهای گزارشی، بیان هنرمندان در ترویج روز جهانی قدس، تبیین جنایات صهیونیسم در قدس شریف با حضور کارشناسان، آنونس‌هایی با استفاده از کلام مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) و سرودهای حماسی به تهیه کنندگی رضا سلیمانی و نویسندگی جمیله توکلی تهیه و پخش خواهد شد و در ادامه سخنرانی مقام معظم رهبری به صورت زنده و مستقیم پوشش داده خواهد شد.

ویژه برنامه «صحن قدس» با کنکاش و بررسی سوابق مبارزات ملت مظلوم فلسطین با موضوعات متنوع و کارشناسی صاحبنظران این حوزه بصورت زنده از «رادیو زیارت» پخش می‌شود؛ این برنامه به تهیه کنندگی محمدناصر رازجو و نویسندگی محمد گلگونی تولید می‌شود.

«صحن قدس» از بخش‌های کارشناسی با موضوع مرور اندیشه‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، نقش شهید سلیمانی در مقاومت اسلامی و فلسطین، چرایی حمایت ایران و مسلمانان از فلسطین و آزادی قدس، نقش مقاومت در تزلزل و حتی مهاجرت معکوس در رژیم صهیونیستی، تحریم‌های مصوب برای رژیم صهیونیستی به دلیل شهرک سازی، مشکلات اقتصادی آن رژیم، تشکیل شده است.

این برنامه همچنین مزین به کلام شهدا و مبارزان فلسطینی در مورد شهید سلیمانی است که البته از کلام شهید سلیمانی، مقام معظم رهبری مدظله العالی و امام خمینی (ره) نیز درباره مقاومت بهره گرفته می‌شود.

در «صحن قدس» ارتباط تلفنی با سوریه و همچنین گزارش از ۵ ملیت مختلف در مورد تأثیر نامگذاری روز قدس در ملت‌ها، بخش‌هایی با موضوع دیالوگ‌های فیلم‌های ماندگار مرتبط با آرمان فلسطین و روز قدس، نقش هنرمندان در ترویج روز جهانی قدس و موسیقی‌ها و نواهای مرتبط با این روز طراحی شده است.

این برنامه با حضور حجت الاسلام مهدویان به عنوان کارشناس برنامه به دلیل فعالیت‌هایش در مورد محور مقاومت و همچنین بهره گیری از کارشناسی سید جلال فیاضی و کوروش شجاعی به صورت تلفنی پخش خواهد شد.

همچنین هماهنگی لازم برای مصاحبه با صلاح ذبابی، سفیر فلسطین در تهران نیز انجام شده است. اجرای «صحن قدس» به عهده میثم مسرور بوده و به مدت ۱۸۰ دقیقه از ساعت ۹ صبح روز جمعه از استودیوی ویژه رادیو زیارت در حرم حضرت رضا (ع) به صورت زنده پخش می‌شود. این برنامه آمادگی پخش سخنرانی رهبری در روز قدس را دارد.

معاونت خبر نیز گزارش‌های ویژه‌ای در مورد اهمیت روز جهانی قدس تهیه و پخش خواهد کرد.

رادیو دری برون مرزی خراسان رضوی ویژه برنامه‌ای با عنوان «مظلومیت قرن» را به مدت ۲ ساعت را به همراه پخش زنده سخنرانی مقام معظم رهبری به تهیه کنندگی حسین زاده و بصیر احمد تهیه و پخش خواهد کرد.

در ادامه برنامه «صهیونیزم خانه عنکبوت» را نیز با موضوع بررسی آخرین تحولات سرزمین‌های اشغالی که به اضمحلال از درون این غده سرطانی کمک می‌کند را به گویندگی سروری و تهیه کنندگی خوش‌رو و همچنین برنامه انعکاس را با هدف تبیین جایگاه فلسطین و ضرورت ارتقای افکار عمومی نسبت به ظلم‌هایی که امپریالیسم در حق امت اسلامی کرده است را در مصاحبه با شخصیت‌های مختلف از طیف‌های مختلف افغانستان تهیه و پخش خواهد کرد.

منبع: مهر

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.