یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر:

بازگشایی قطارشهری مشهد باید به تعویق بیفتد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه بازگشایی مترو وضعیت کرونایی مشهد را قرمز خواهد کرد، گفت: بازگشایی قطارشهری باید به تعویق بیفتد.

به گزارش قدس آنلاین، مجتبی بهاروند  با اشاره به تغییر وضعیت مشهد از زرد به قرمز در خصوص احتمال تعویق بازگشایی خط مترو مشهد اظهار کرد: در مصوبه بازگشایی مجدد قطارشهری مشهد اعلام کردیم که در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مبارزه با کرونا باید تاییدیه دهد.

وی افزود: شیوع آلودگی ویروس در مترو خیلی بیشتر از اتوبوس است. با توجه به سیستم تهویه چرخشی مترو، اگر یک نفر آلوده به ویروس سرفه کند، احتمال مبتلا شدن به ویروس کرونا در تمام افراد داخل واگن‌ها وجود دارد. اگر اقداماتی صورت گیرد و مشکلات از این دست حل شود و پروتکل بهداشتی به طور کامل انجام شود، پس از عید فطر از روز ۶ خرداد قطارشهری مشهد راه‌اندازی خواهد شد، در غیر این صورت بازگشایی مترو باید به تعویق بیفتد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد ادامه داد: خطوط اتوبوس تمام مسیرها از ۶ خرداد بازگشایی می‌شود و شهروندان مشکلی برای رفت و آمد به محل کارشان ندارند. به عنوان مثال خط ۱۰ اتوبوسرانی، همزمان مسیر خط یک مترو را طی می‌کند و یا خط ۱۲ نیز قسمتی از این مسیر را پوشش می‌دهد. در خط ۲ مترو نیز اتوبوس‌ها همان مسیر را طی می‌کنند. با این وجود شهروندان برای جابجایی خود در مضیقه قرار ندارند. با توجه به شرایط موجود نظرم این است که بازگشایی مترو به تعویق بیفتد.

بهاروند در ادامه خاطرنشان کرد: شهردار مشهد در این زمینه تصمیم نهایی را اعلام خواهد کرد. شنیده‌ام در حال حاضر وضعیت مشهد قرمز است. حتی اگر نارنجی هم باشد، تفاوتی نخواهد کرد و با بازگشایی مترو، وضعیت مشهد قرمز خواهد شد. با توجه به وضعیت نه چندان مناسب موجود و بازگشایی مجدد تمام اماکن و خطوط حمل و نقل عمومی توسط دولت، پیش‌بینی می‌کنم که متروی مشهد نیز مجددا راه‌اندازی شود.
منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.