سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲

«کرنش به حافظ» به مرزهای آلمان رسید

«کرنش به حافظ»

هشت هنرمند ایرانی با نمایشگاه «کرنش به حافظ»، گونتر اوکر را در موزه گوته شهر دوسلدولف کشور آلمان همراهی خواهند کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی ضمن اعلام خبر فوق گفت: گونتر اوکر هنرمند آلمانی مجموعه «کرنش به حافظ» را با برداشت از خاطرات سفر اول خود به ایران به وجود آورده و از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ درهشت شهر ایران از جمله شیراز، تهران، اصفهان، کرمان، مشهد، رشت، بوشهر و کیش به نمایش گذاشته است. اوکر پس از نمایش آثارش در هشت شهر ایران تصمیم گرفت از هر شهر یک هنرمند را برای همراهی این پروژه هنری انتخاب و همراه نمایشگاه «کرنش به حافظ» از هر هنرمند یک اثر را در کنار آثارش خودش در مرزهای اروپا به نمایش بگذارد.

وی افزود: پیش از این قرار بود نمایشگاه ۸ خرداد به آلمان برود و هنرمندان ایرانی نیز اوکر را در این رویداد همراهی کنند و در کنار آثارشان در اروپا در نمایشگاه حضور یابند ولی به دلیل شرایط پیش آمده و موضوع همه گیری کرونا در دنیا نمایشگاه در تاریخ مقرر در آلمان برگزار خواهد شد ولی بدون شرکت هنرمندان ایرانی.

مدیرکل هنرهای تجسمی با بیان اینکه در زمان افتتاحیه نمایشگاه در آلمان اوکر و هشت هنرمند ایرانی به صورت لایو حضور خواهند داشت، گفت: این نمایشگاه ۸ خرداد ماه مصادف با ۲۸ می ۲۰۲ در موزه گوته در دوسلدورلف به نمایش در خواهد آمد ولی هنرمندان ایرانی و اوکر از طریق فضای مجازی و به صورت لایو نمایشگاه را همراهی خواهند کرد.

مظفری بیان کرد: به علت شرایط قرنطینه در جای جای دنیا و شهر دوسلدورلف، مهمانان برای مراسم دعوت نشده و تمام آثار و تور مجازی از نمایشگاه «کرنش به حافظ» از طریق رسانه‌های آلمان، اتریش و سوئیس به صورت زنده پخش خواهد شد. روزنامه‌ها نیز گزارش‌های مفصلی را از آثار حاضر در این نمایشگاه به ویژه آثار هشت هنرمند ایرانی تهیه و منتشر خواهند کرد.

وی در مورد هشت هنرمند ایرانی حاضر در این نمایشگاه نیز گفت: مرتضی ترسلی از شیراز، محمد رضا یزدی از تهران، علی محبوبی صوفیانی از اصفهان، شهریار رضایی از کرمان، بابک منتظری از مشهد، عارفه آراد از رشت، فرزاد دشتی زاده از بوشهر و ندا آیتی از کیش با آثار حجم و اینستالیشن در نمایشگاه «کرنش به حافظ» در کنار اوکر خواهند بود.

مظفری در پایان گفت: امیدواریم این نمایشگاه همراه هنرمندان ایرانی به تور دور اروپا برود و تمام علاقمندان بتوانند از تماشای این آثار با موضوع حافظ لذت ببرند و علاوه بر ادبیات ایران زمین با آثار هنری هنرمندان معاصر ایران نیز از نزدیک آشنا شوند.

نمایشگاه «کرنش به حافظ» گونتر اوکر از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ در هشت شهر ایران به نمایش در آمده و اکنون هشت هنرمند ایرانی نیز این نمایشگاه را با آثارشان همراهی می‌کنند و این نمایشگاه در دور اروپا نیز به نمایش در خواهد آمد.

نمایشگاه «کرنش به حافظ» هشتم خرداد ماه (۲۸ می ۲۰۲۰) در موزه گوته شهر دوسلدورلف به نمایش گذاشته می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.