چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳

به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

اجرای گروه‌های سرود آوای رضوان به مناسبت بازگشایی حرم مطهر رضوی

آوای رضوان در بوستان های شهر

به مناسبت بازگشایی حرم مطهر رضوی، گروه‌های آوای رضوان زیر نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در جوار این بارگاه ملکوتی در حال اجرای سرود هستند.

به گزارش قدس آنلاین، این ویژه برنامه با مشارکت ۸ گروه سرود آوای رضوان با رعایت تمهیدات پیشگیرانه در دوران مقابله با بیماری کرونا، از شب یکشنبه چهارم خرداد ۹۹ آغاز شده است و تا چهارشنبه هفتم خرداد ماه در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) ادامه خواهد داشت.

این گروه‌های نوجوان مشهدی، دو سرود امام رضایی(ع) تولید شده در واحد آوای رضوان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی را به سبک آکاپلا(شکلی از موسیقی یک یا چند نفره که برای اجرای بدون همراهی ساز ساخته می‌شود) در دو نوبت، از ساعت ۸ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۱۹ اجرا می‌کنند.

۴ گروه سرود آوای رضوان به‌طور ثابت در چهار ورودی حرم مطهر امام رضا(ع) شامل باب‌الجواد(ع)، طبرسی، شیرازی و نواب صفوی حضور دارند و ۴ گروه سرود نیز به صورت سیار در خیابان‌های اطراف حرم مطهر مانند خیابان امام رضا(ع) به اجرای برنامه می‌پردازند.

همچنین به همت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، مداح در کنار گروه‌ سرود حضور دارد و با مداحی حال و هوای معنوی زائران و مجاوران را دو چندان می‌کند.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.