پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹

یک متخصص عفونی تاکید کرد

مصرف مایعات فراوان؛ مهمترین راه درمان کرونا

علوم

گیلان-  یک متخصص عفونی، مصرف مایعات گرم فراوان را مهمترین درمان برای کرونا دانست و خاطرنشان کرد: افراد علامت دار در صورت بروز تنگی نفس نیازمند مراجعه به بیمارستان و بستری هستند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی گیلان دکتر توفیق یعقوبی، با بیان اینکه رعایت اصول حفاظت فردی از سوی مردم موجب کاهش شیوع بیماری کووید۱۹ در سطح جامعه شده است، اظهار کرد: با فعالیت مجدد اصناف و اماکن عمومی شاهد افزایش رفت و آمد مردم هستیم و لذا احتمال موج دوم و سوم کرونا وجود دارد.

وی افزایش شیوع کرونا را ناشی از رعایت نکردن فاصله فیزیکی دانست و تصریح کرد: این بیماری همچنان در جهان و کشور ما شایع بوده و از طریق قطرات تنفسی در فاصله یک تا دو متری انتقال پیدا می کند.

این متخصص بیماری های عفونی، تماس مستقیم و غیر مستقیم با سطوح آلوده به قطرات تنفسی را دومین راه انتقال کروناویروس دانست و گفت: فاصله گذاری فیزیکی در حال حاضر مهمترین راهکار بهداشتی و اجتماعی برای پیشگیری و کنترل این بیماری است.

یعقوبی، فاصله گذاری فیزیکی را به معنی پرهیز از تماس فیزیکی با دیگران دانست و خاطرنشان کرد: مردم باید از تجمع در اماکن شلوغ و پر رفت و آمد خودداری کنند و تنها در مواقع ضروری از خانه خارج شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.