شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی:

آغاز خرید تضمینی گندم در خراسان رضوی

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: خرید تضمینی گندم در این استان به طور رسمی شروع شد.

به گزارش قدس آنلاین، ایرج ناصری مقدم مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: با خرید نخستین محموله گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در  سرخس به میزان ۲۰ تن، خرید تضمینی گندم در این استان به طور رسمی شروع شد.
او افزود: قیمت پایه خرید تضمینی گندم در این سال زراعی ۲۵ هزار ریال برای هر کیلوگرم تعیین شده که این قیمت بر اساس پایه خرید با چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید است.
مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی ادامه داد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان بر اساس استعلام از سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی انجام و ۶۰ مرکز خرید در سطح استان عملیات خرید گندم را انجام می‌دهند.
ناصری مقدم با بیان این که بهره‌گیری از توان ذخیره‌سازی بخش خصوصی یکی از مهمترین اقداماتی است که همه ساله در فصل خرید گندم صورت می‌گیرد، بیان کرد: افزون بر ۹ کارخانه آرد، با ظرفیت ۳۵۵ هزار تن ذخیره‌سازی گندم و ۱۰ سیلوی بخش خصوصی با ظرفیت افزون بر ۳۲۰ هزار تن در این زمینه فعالیت دارند.
او در خصوص خرید تضمینی کلزا، تصریح کرد: تا کنون ۴۵۰ تن دانه روغنی کلزا نیز در خراسان رضوی خریداری شده است و هم اکنون ۱۶ مرکز خرید در استان وظیفه خرید این محصول را بر عهده دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.