شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷

استاندارتهران : تعداد بستری و فوتی ها رو به کاهش است/ طرح ترافیک از هفته آینده تعیین تکلیف می شود

انوشیروان محسنی‌بندپی

استاندار تهران گفت: وضعیت این استان به سمت مدیریت و کنترل بیماری کرونا پیش می رود و تعداد بستری و فوتی ها رو به کاهش است.

به گزارش قدس آنلاین، انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه در ستاد استانی مدیریت کرونا افزود: سه راهبرد افزایش حساسیت ها توام با آموزش و آگاهی اقشار مختلف، ندادن اطمینان کاذب به شهروندان و پرهیز از عادی سازی موضوع در استان تهران پیگیری می شود.

وی یادآورشد: باید متوجه بود که کاهش روند بیماری به منزله پایان کرونا نیست، از اینرو ضرورت دارد که بهداشت فردی، فاصله‌گذاری اجتماعی و مراقبت و الزامات مربوطه اجرا شود.

محسنی بندپی اظهار داشت: اکنون نگرانی عمده در مورد بازگشت مسافران است، چرا که بسیاری از مسافران از ساکنان استان تهران هستند.

استاندار تهران با اشاره به وضعیت سفید شهرستان پردیس و نبود فوتی طی سه روز گذشته در اسلامشهر گفت: ساعت فعالیت پاساژها تا ۶ عصر بود که با توجه به در پیش بودن تابستان و گرمی هوا با رعایت پروتکل های بهداشتی محدودیت ساعت فعالیت آنها برداشته شد.

وی ادامه داد: البته بعد نظارتی افزایش می یابد، همچنین مساجد استان تهران نیز همچون سراسر کشور برای انجام نمازهای جماعت با رعایت نکات بهداشتی باز هستند.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: فعالیت کارکنان ادارات به حالت قبل بازگشته البته با رعایت نکات بهداشتی، همچنین برای افراد دارای بیماری زمینه‌ای و افراد بالای ۶۰ سال از ظرفیت دورکاری استفاده می شود، ضمن اینکه طبخ غذا و پذیرایی و مسائل این چنینی متوقف شده است و جلسات نیز با رعایت فاصله گذاری و در کمترین زمان ممکن برگزار می‌شود.

طرح ترافیک پایتخت از هفته آینده تعیین تکلیف می شود

استاندار تهران در مورد وضعیت طرح ترافیک افزود: مصوبه اجرای طرح ترافیک مربوط به ۲۷ اردیبهشت بود که درخواست کردیم به بعد از تعطیلات عید فطر موکول شود چراکه افزایش مسافران مترو از ۴۰۰ هزار نفر به ۸۰۰ هزار نفر و بازگشت یک سوم کارکنان به محل کار خطرات شیوع بیماری را افزایش می داد.

وی تاکید کرد: ضمن اینکه باید نسبت به فعال کردن ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی ها اقدام می شد که بنا شد این موضوع در جلسه شنبه آینده ستاد ملی کرونا تعیین تکلیف شود.

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از وزارت بهداشت: درمان و آموزش پزشکی، مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر، مجموع جان باختگان این بیماری به هفت هزار و ٧٣۴ نفر و تعداد بهبود یافتگان به ۱۱۶ هزار و ۸۲۷ نفر رسیده است.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.