شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

افزایش قربانیان کرونا در انگلیس

کرونا انگلیس

دولت انگلیس پس از اجرای طرح پویش ملی علیه کرونا و تصمیم‌گیری برای بازگشایی بخش‌های اقتصادی، از افزایش شمار قربانیان بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری رویترزT دولت انگلیس اعلام کرد که شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در کشور با ثبت ۲۱۵ فوتی دیگر طی چند روز گذشته به ۳۸ هزار و ۳۷۶ تن رسیده است.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در انگلیس نیز با افزایش بیش از ۲ هزار مورد جدید در روزهای اخیر به ۲۷۳ هزار و ۹۵ نفر رسیده است. این در حالی است که انگلیس از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان رتبه‌ی دوم را پس از ایالات متحده به خود اختصاص داده است.

دولت انگلیس در مقابله با کرونا عملکردی ضعیف از خود نشان داده و بیشترین آمار مبتلایان را پس از ایالات متحده، برزیل و روسیه از آن خود کرده است. دولت روز پنجشنبه طرح پویش ملی علیه کرونا را ارائه و اجرا کرد که به تشخیص و ردیابی و شناسایی افراد مرتبط با کرونا در کشور خواهد پرداخت.

مقامات دولت انگلیس بارها اعلام کرده‌اند که تصمیمات آن‌ها تابع "دانشمندان و نظرات علمی آن‌ها" است اما به گفته‌ی یک مقام رسمی در دولت انگلیس تصمیم کاهش محدودیت‌های قرنطینه و بازگشایی بخش‌های اقتصادی جنبه‌ی سیاسی داشته است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.