یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبرداد

بازگشایی فرهنگسراهای مشهد از ۱۷ خردادماه

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: از تاریخ شنبه ۱۷ خردادماه، ۲۱ فرهنگسرا و کتابخانه‌های آن در سطح شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی می‌شوند.

به گزارش قدس آنلاین، صدرا یوسفی با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از گذشت سه‌ماه از شیوع بیماری کرونا در ایران و جدی شدن آن، مراکز عمومی از جمله فرهنگسراها، کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه تعطیل شدند.

وی افزود: در حال حاضر پس از ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی تصمیم بر آن شده است که این اماکن با رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا، از تاریخ ۱۷ خردادماه بازگشایی شوند.

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد: پروتکل‌های مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی شامل غربالگری، پروتکل مراقبتی پرسنل، اقدامات کنترلی محیط کار، بهداشت فردی، بهداشت تجهیزات و ایاب و ذهاب برای همکاران ابلاغ شده است.

یوسفی خاطرنشان کرد: همچنین برنامه‌های آموزشی، خدماتی و سایر برنامه‌های فرهنگسراها با شرط رعایت این پروتکل‌های ابلاغی با روال سابق برگزار می‌شود.
بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وی اضافه کرد: فرهنگسراهایی که دارای سالن کودک و بازی هستند، باید به صورت محدود از کودکان متقاضی ثبت نام ‌کنند تا علاوه بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، از تجمع تعداد زیادی از آنان در یک محیط سرپوشیده جلوگیری شود. البته لازم به ذکر است که این سالن‌ها در پایان هر شیفت کاری ضد عفونی می‌شوند.

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: کتابخانه‌های فرهنگسراها نیز با رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا و پروتکل‌های ابلاغ شده از تاریخ ۱۷ خرداد بازگشایی می‌شوند و کتاب‌های بازگردانده شده، به مدت سه روز قرنطینه می‌شوند.

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.