چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹

سهم شهرستان مشهد از اعتبارات استانی تنها ۲۴ درصد است

فرماندار مشهد

فرماندار مشهد گفت: با وجود محرومیت در برخی مناطق روستایی شهرستان مشهد و سهم افزون بر ۵۰ درصدی جمعیت آن از کل جمعیت خراسان رضوی، سهم مشهد از اعتبارات استانی تنها ۲۴ درصد است که ضرورت تجدید نظر در این سهم و افزایش این مقدار از اعتبارات ضرورتی لازم و اصلی غیر قابل انکار است

به گزارش قدس آنلاین، سید محمد رضا هاشمی در دومین جلسه شورای اداری شهرستان مشهد که امروز در فرهنگسرای الغدیر مشهد واقع در شهرداری منطقه شش  برگزار گردید با اشاره به فرارسیدن سالگرد رحلت جانگداز حضرت امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب و بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: امام راحل و عظیم الشان برای ملت ایران عزت و کرامت و شرافت به ارمغان آورد.

وی بیان کرد: انقلاب ۵۷  که ثمره مجاهدت مردم با رهبری امام راحل بود با تمام  فراز  و نشیب‌ها، تلخی و شیرینی‌ها امروز نیز با درایت  مقام معظم رهبری در عرصه جهانی مقتدرانه استمرار یافته است،   اقتدار و عزتی که در بلندای تاریخ ایران بی مثال و بی نظیر است.

فرماندار مشهد افزود: اکنون انقلاب اسلامی با پرچمداری رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای و پشتیبانی مردم  در  مسیر توسعه و پیشرفت گام‌های بلند و استواری برداشته است.

هاشمی انقلاب اسلامی را مردمی‌ترین انقلاب در جهان توصیف و بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با اتکا بر آموزه‌های دینی و اصل مترقی مردم سالاری دینی تحت زعامت امام عارفان و عاشقان از  ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ آغاز  و تا امروز به پرچمداری مقام معظم رهبری  چون نگینی درخشان، امید و ملجاء مظلومان و مستضعفان و الگوی نهضت‌های جهانی است.

وی در ادامه بر لزوم  تکریم ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی و کرامت انسانی با پیش شرط  افزایش رضایتمندی مردم با کار جهادی و بی وقفه و همچنین بی منت، به عنوان شاه بیت و کلید واژه منشور انقلاب تاکید کرد.

فرماندار مشهد در ادامه نشست شورای اداری شهرستان مشهد به فصل توزیع اعتبارات سالانه نیز اشاره و بیان کرد: جمعیت، وسعت و ضریب  محرومیت، سه شاخص اصلی برای توزیع  اعتبارات است.

هاشمی افزود: با وجود محرومیت در برخی مناطق روستایی شهرستان مشهد و سهم افزون بر ۵۰ درصدی جمعیت آن از کل جمعیت خراسان رضوی، سهم مشهد از اعتبارات استانی تنها ۲۴ درصد است که ضرورت تجدید نظر در این سهم و افزایش این مقدار از اعتبارات ضرورتی لازم و  اصلی غیر قابل انکار است.

وی ادامه داد: ادارات‌کل دستگاه‌های اجرایی در زمان توزیع اعتبارات تنها در پی  ۱۵ درصد اعتبارات شهرستانی نباشند بلکه باید در جذب سهم  ۸۵ درصدی  اعتبارات وزارتخانه‌های  متبوع نیز تلاش مضاعف کرده تا بتوان آنچه که مردم لایق و مستحق آن هستند در پرتو این تلاش محقق شود.

منبع: فارس

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.