شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵

پیش‌بینی ۱۳۲ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی برای قوچان

قوچان

فرماندار قوچان گفت: اعتبارات پیش‌بینی‌شده برای این شهرستان از محل تملک دارایی و نفت ۱۳۲ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال است و این شهرستان در رشد میزان اعتبارات پیش‌بینی‌شده سال جاری نسبت به شهرهای دیگر استان از وضعیت بهتری برخوردار است.

به گزارش قدس آنلاین، هادی رجایی نیا  در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان قوچان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان افزود: رشد اعتبارات استان در سال جاری ۴۰.۸ درصد بود که این رقم در قوچان ۴۷.۵ درصد است و به‌طور قطع با تخصیص مناسب اعتبارات شرایط بهتر خواهد شد.

وی ادامه داد: میزان اعتبارات حوزه نفت در استان ۴۸ درصد و در حوزه تملک دارایی هشت درصد کاهش داشته که برای قوچان نیز همین میزان است.

فرماندار قوچان گفت: سال ۹۷ میزان اعتبارات این شهرستان ۵۰۰ میلیارد ریال بود که با تخصیص ۷۱ درصدی ۳۵۶ میلیارد ریال آن اختصاص پیدا کرد و با پیگیری‌های انجام‌شده میزان اعتبارات مصوب سال گذشته این شهرستان و مجموع درآمدهای اختصاصی ۶۷۸ میلیارد بود که نسبت به سال قبل ۳۵ درصد افزایش داشت.

رجایی نیا افزود: با توجه به کاهش تخصیص اعتبارات در کل کشور طی سال گذشته ۳۲۵ میلیارد ریال یعنی ۴۸ درصد اعتبارات مصوب شهرستان تخصیص یافته و هزینه شده است.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و گلایه‌های فرمانداران استان این است که نحوه توزیع کردن اعتبارات مناسب نیست و باید اعتبارات به‌صورت خام در اختیار شهرستان‌ها قرار گیرد و آنها بر اساس اولویت هزینه کنندو این موضوع در برخی از استانها اجرایی شده است.

شهرستان قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.