یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵

رئیس مجلس:

حمله تروریستی به مجلس نشان داد دشمن چه خواب‌های شومی برای ما دیده است

قالیباف

رییس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که اگر مجاهدت سربازان و نگهبانان وطن به ویژه مجاهدان فرامرزی انقلاب نبود، دشمن از ارتکاب هیچ جنایتی علیه ملت ایران دریغ نمی‌کرد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدباقر قالیباف در آغاز جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز یادآور حمله تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی است، به همین منظور در ابتدای جلسه قصد دارم یاد شهدای این حمله تروریستی را که از سوی داعش انجام شد زنده کنم. آن حادثه نمادی بود که نشان داد دشمن چه خواب‌های شومی برای ملت ایران دیده است.

وی در ادامه اظهار کرد: اگر مجاهدت سربازان و نگهبانان وطن به ویژه مجاهدان فرامرزی انقلاب اسلامی نباشد دشمن از ارتکاب هیچ جنایتی علیه ملت ایران مضایقه نمی‌کند. گرچه ظاهرا یک حمله تروریستی عامل آن واقعه بود، اما امروز ثابت شده که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای منطقه نیز پشت آن حادثه بودند.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر دستشان می‌رسید برای کشتار دسته جمعی در خیابان‌های تهران هم برنامه داشتند.

وی ادامه داد: شهدای آن حادثه نیز قهرمانان ملی هستند که خون پاک آنها ارزش جهاد در مقابل تروریسم سیاه وهابی صهیونیستی را به همه ما یادآوری می‌کند.

قالیباف بیان کرد: بر همه آن شهدا و شهدای مدافع حرم درود می‌فرستیم و امید داریم در این مکان که خون پاک آنها ریخته شده ان‌شاءالله توفیق خدمت به اسلام، ملت ایران و انقلاب اسلامی را پیدا کنیم.

اولویت مجلس از نگاه قالیباف

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم بررسی وضعیت اقتصادی با تاکید بر حوزه معیشت و اشتغال خواهد بود.

 محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر عنابستانی نماینده سبزوار درباره‌ گزارشات روسای اتاق‌های تعاونی، بازرگانی و اصناف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آقای دکتر شافعی در صحبت‌هایشان به درستی عواملی برشمردند که باعث کاهش رشد سرمایه‌ گذاری شده و بعد اشاره کردند که مهم‌ترین موضوع این است که امروز انگیزه لازم در بخش خصوصی برای سرمایه‌ گذاری وجود ندارد بعد گفتند برای این کار پیشنهاد روشنی وجود دارد این‌که با بخش خصوصی صحبت شود که این اشکال و زخم قدیمی رفع شود.

وی ادامه داد: آقای عبداللهی هم بر موضوع ضعف نظارت بر اجرای قانون اشاره‌ای داشت، لذا فکر می‌کنم نکات مطرح شده قابل توجه است. ما در مجلس یازدهم موضوع بحث اقتصادی با تأکید بر حوزه معیشت و اشتغال را به عنوان یکی از موضوعات مهم دنبال کرده و در اولویت قرار می‌دهیم. توقع‌مان هم این است که بخش خصوصی، تعاون و مجموعه اصناف و بخش‌های دولت با همکاری خوب مجلس شورای اسلامی مشکلات را رفع کنند.

علی‌اصغر عنابستانی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی در تذکر خود با استناد به ماده ۲۲ گفت: کسانی که قبل از وزیر اقتصاد صحبت کردند اطلاعات اضافه‌ای را به مجلس شورای اسلامی ندادند آنها تنها وقت مجلس را گرفتند و همان حرف‌هایی که ما در جامعه و بازار می‌شنویم را تکرار کردند. ما نفهمیدیم بخش خصوصی چه برنامه‌ای دارد که مجلس شورای اسلامی آن را دنبال کند؟.

وی ادامه داد: تکرار حرف‌های مطرح شده در روزنامه‌ها و رسانه‌ها در جلسه علنی در شأن مجلس شورای اسلامی نیست.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.