جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶

شمار شناورهای آتش گرفته در بندر صیادی کنگ به 11 فروند رسید

لنج شناور آتش سوزی

فرمانده پایگاه دریابانی بندرلنگه گفت: شمار شناورهای صیادی آتش گرفته بامداد امروز در بندرگاه صیادی بندرکنگ به ۱۱ فروند شناور صیادی شامل ۸فروند لنج و سه قایق صیادی رسید.

به گزارش قدس آنلاین، در خبر اولیه امروز از سوی فرمانداری بندرلنگه ابتدا آتش گرفتن هفت فروند لنج صیادی اعلام شد که پس از بررسی این شمار به ۱۱فروند لنج وقایق رسید.

سرهنگ امین خسروی روز جمعه با اعلام این خبر افزود: چهار فروند از این لنج‌ها به صورت ۱۰۰ درصد، یک فروند ۹۰ درصد و سه فروند دیگر حدود ۶۰ درصد خسارت دیده اند.

وی با اشاره به اینکه هیچ کدام از شناورها بیمه نبودند، بیان داشت: ۳ قایق صیادی نیز در این حادثه در آتش سوخت و غرق شد.

فرمانده پایگاه دریابانی بندرلنگه اظهارداشت: آتش سوزی ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه پنجشنبه شب آغاز شد و حدود ساعت یک و ۴۵ پنج دقیقه بامداد جمعه خاموش شد.

خسروی ادامه داد: اتصالی برق در یکی از شناورها و آشپزی خدمه یکی از شناورها احتمال علت شروع آتش سوزی است که در حال بررسی است.

وی گفت: این آتش سوزی با تلاش و همت مرزبانان شهرستان بندرلنگه، آتش‌نشانی‌های منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه، شهرداری بندرلنگه، شهرداری بندرکنگ و آتش‌نشانی فرودگاه بندرلنگه خاموش شد.

فرمانده پایگاه دریابانی بندرلنگه یادآورشد: این آتش سوزی خسارت جانی و مصدوم نداشت، اما اگر به موقع اقدام نمی‌شد، ۶۴۰ لنج صیادی، تجاری و قایق که در این اسکله بود دچار آتش سوزی می‌شد.

بندرکنگ در ۵ کیلومتری بندرلنگه واین شهرستان در ۲۴۰کیلومتری غرب هرمزگان است و یکی از بندرهای مهم صیادی کشور است.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.