شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸

بورس هفته را طوفانی شروع کرد

بورس

با شکل گیری صف‌های سنگین برای خرید اغلب نهادها، بورس اولین روز هفته را طوفانی اغاز کرد.

قدس آنلاین: در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز شنبه ۲۴ خرداد، تقاضا در اکثر گروه‌های صنعت بیشتر از عرضه بوده و صف های سنگین خرید در اولین ساعات روز خودنمایی می کنند. 

در آغاز معاملات روز شنبه بازار سهام، شاخص کل با رشدی ۳۰ هزار واحدی وارد کانال یک میلیون و ۱۸۰ هزار واحدی شد تا همچنان در مدار صعود باقی بماند.

در جریان معاملات اول وقت امروز، بیش از ۳۶۰هزار معامله انجام شد که طی آن ۲ میلیارد و ۷۳۲۰هزار سهم با ارزشی حدود ۲۹ هزار میلیارد ریال داد و ستد شد. در این معاملات سه نماد فولاد، فملی و فارس به ترتیب با ۳۱۱۸،  ۲۵۰۶ و ۱۷۶۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند. صبا، ومهان و دماوند نیز تاثیرگذارترین نمادها در صعود ۲۰۰ واحدی فرابورس بودند.

این در حالی است که از امروز برخی اصلاحات در ریزساختارهای بازار اعمال شده که مهمترین آن تغییر در حداقل نوسان قیمت سهام از یک ریال به ۱۰ ریال بوده است. موضوعی که موجب شده تا برخی سهامداران در سفارش‌گذاری دچار سردرگمی شوند. همچنین در جریان معاملات امروز اکثر گروه‌های صنعت تماما سبزپوش بوده و گروه‌های خودرویی، بانکی و سرمایه‌گذاری بیش از سایر گروه‌ها با اقبال معامله‌گران مواجه شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.