شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵

آمریکا ژنرال حفتر را محاکمه می‌کند

حفتر

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا نوشت یکی از دادگاه‌های این کشور دادخواست دو خانواده لیبیایی را برای بررسی پرونده جنایت‌هایی که فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی در حق آنها، خانواده‌ها و اموالشان مرتکب شده، پذیرفت.

به گزارش قدس آنلاین این روزنامه نوشت، دادگاه فدرال ایالت ویرجینیا آمریکا اظهارات منی صوید و عبدالله الکرشینی، قربانیان پرونده  خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی را استماع کرد. در این جلسه حفتر و وکلایش غایب بودند.

نیویورک تایمز نوشت، به دلیل اینکه حفتر در ایالت ویرجینیا بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ املاکی به ارزش هشت میلیون دلار خریداری کرده و تابعیت آمریکا را دارد، دادگاه این ایالت بررسی پرونده او را پذیرفت.

به نوشته این روزنامه، از آنجایی که حفتر مزدوران روس را به لیبی آورده و جنایت‌های جنگی متعددی در این کشور مرتکب شده، پرونده وی در محافل سیاسی کنگره هم سر و صدای زیادی کرد.

نیروهای خلیفه حفتر با حمایت کشورهای اروپایی و عربی سال‌هاست که با دولت توافق ملی لیبی بر سر مشروعیت و به دست گرفتن قدرت می‌جنگند که در اثر آن علاوه بر خسارت‌های مادی، صدها غیرنظامی نیز تاکنون کشته و زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.