دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸

گزارش توئیتری ظریف از سفرش به استانبول؛ گفت‌وگوهای سازنده‌ای با مقامات ترکیه‌ داشتم

ظریف در ترکیه

محمد جواد ظریف در گزارشی توئیتری گفت‌وگوهایش با مقامات ترکیه‌ را سازنده خواند و گفت که همسایگان همیشه برای ایران در اولویت قرار داشته و دارند.

قدس آنلاین: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که عصر دیروز (یکشنبه) در رأس هیأتی به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات ترکیه به استانبول سفر کرد، لحظاتی پیش در توئیتی درباره این سفر نوشت: گفت‌وگوهای سازنده‌ای با دوستم مولود چاووش اوغلو (وزیر خارجه ترکیه) و دیگر مقامات ارشد این کشور در استانبول داشتم و تبادلات عمیق و تصمیمات مفیدی در راستای همکاری‌های دوجانبه و همچنین موضوعات منطقه‌ای و جهانی صورت گرفت. 

ظریف بر ضرورت مشورت‌ها و رایزنی‌ها تأکید کرده و نوشته است: رایزنی‌های نزدیک حائز اهمیت است.

وی با اشاره به مقصد بعدی سفرش یعنی مسکو عنوان کرد: مقصد بعدی مسکو است.

وزیر خارجه همچنین عنوان کرد: همسایگان همیشه در اولویت ما هستند.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران عصر دیروز (یکشنبه) به منظور دیدار و گفت‌وگو با همتای ترکیه‌ای خود به استانبول سفر کرد و قرار است در ادامه این سفر به روسیه نیز برود و با لاوروف دیدار و به گفت‌وگو بپردازد.

وی در بدو ورود به استانبول عنوان کرد: روابط دو کشور ایران و ترکیه در حوزه‌های مختلف تنگاتنگ است، اما نیاز به مشورت‌های مستمر دارد. به دلیل کرونا این مشورت‌ها در سطوح بالای دو کشور انجام نشده است، هر چند که رؤسای جمهوری و وزرا و مسئولان کمیسیون مشترک تلفنی گفت‌وگو کردند.

ظریف افزود: ضروری دیدم سفری به ترکیه برای مسائل دوجانبه و گفت‌وگو درباره از سرگیری روابط اقتصادی و همکاری‌های انرژی و مسائل منطقه‌ای داشته باشم.

وزیر خارجه ایران دو دور گفت‌وگو با همتای ترکیه‌ای خود داشت و پس از آن نیز در نشست خبری مشترک شرکت کرد و گفت:  تا پایان این ماه انتقال گاز طبیعی به ترکیه از سر گرفته می‌شود و برقراری پروازها بین 2 کشور نیز در آینده در برنامه قرار دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.