چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷

طلا 5.5 دلار ارزان شد

رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهدمقدس

قیمت طلا در بازارهای جهانی به علت تقویت دلار و خوش بینی ناشی از احتمال یافتن داروی بیماری کرونا 5.52 دلار ارزان شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از رویترز، به علت تقویت دلار و خوش بینی ناشی از احتمال یافتن داروی کووید 19 و بهبود اقتصادی که تقاضا برای طلا را کاهش می دهد، قیمت این فلز گران بها در معاملات امروز کاهش یافت.

 هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 5.52 دلار کاهش به 1721.01 دلار رسید.

جیگار تریویدا، تحللگر بازار گفت امید به درمان کووید 19 و افزایش قیمت دلار پس از انتشار آمار قوی خرده فروشی در آمریکا و همچنین یک افزایش در تولیدات صنعتی، برداشت سود از طلا را در بازار تقویت کرد.

همچنین یک رکورد در خرده فروشی آمریکا که دیروز گزارش شد، این دیدگاه را تقویت کرد که شاید رکود اقتصادی در آمریکا رو به پایان باشد. در عین حال، نتایج آزمایشی جدید درمان کووید 19 کمک کرد تا ارزش بازار بورس اروپا، بیشترین افزایش در یک ماه گذشته را تجربه کند.

در عین حال، سرمایه گذاران در حال رصد تحولات در پکن هستند که امروز تعدادی از پروازهای داخلی را لغو کرد و تلاش هایی برای کنترل شیوع دوباره کرونا انجام داد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);