پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

اشتغال هشت هزار نفر در شهرک‌های صنعتی فریمان

فرماندار فریمان

فرماندار فریمان گفت: در حال حاضر بیش از هشت هزار نفر در سه شهرک صنعتی این شهرستان مشغول کار هستند.

به گزارش قدس آنلاین، عباسعلی صفایی افزود: ۲۱۷ واحد صنعتی در این شهرستان فعالیت دارد که ۱۶۶ واحد از این تعداد در سه شهرک صنعتی فریمان، کاویان و مهتاب مستقر است.

وی ادامه داد: هم اکنون شهرک صنعتی فریمان واحدهای مرتبط با صنایع غذایی و تولید لبنیات را در خود جای داده و شهرک صنعتی کاویان فریمان نیز به شکل عمومی از واحدهای تولیدی صنعتی،  صنایع غذایی و کانی و شیمی تشکیل شده است و چندی پیش نیز معاون اقتصادی وزیر کشور طی بازدید از این شهرک فاز دوم کارخانه شیشه کاویان را افتتاح کرد.

فرماندار فریمان گفت: شهرک صنعتی مهتاب این شهرستان نیز خصوصی است که بیشتر فعالیت دارویی دارد و واحدهای تولیدی مرتبط با شرکت داروی نصر در آن مستقر می‌باشد و پیگیری برای ایجاد یک شهرک صنعتی خصوصی دیگر با محوریت بخش فولاد، آلومینیم و معدن در شهرستان نیز جریان دارد که پیش‌بینی می‌شود با تاسیس آن برای ۶ هزار نفر شغل ایجاد شود.

وی افزود: در حال حاضر زمینه بازگشت به تولید در ۲۰ واحد تولیدی و صنعتی این شهرستان که طی سال‌های گذشته تعطیل و راکد شده بودند فراهم است و این واحدها یکی پس از دیگری در حال بازگشت به تولید هستند که از آن جمله می‌توان به رفع مشکلات مجتمع صنایع غذایی زشک اشاره کرد.  

مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری فریمان متشکل از ۲ بخش مرکزی و قلندرآباد، چهار شهر و ۱۵۰ پارچه آبادی در ۷۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.