پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶

جان بولتون: ترامپ برای ریاست‌جمهوری آمریکا نامناسب است

بولتون - ترامپ

مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با یک شبکه خبری آمریکایی عنوان کرد ترامپ برای شغل ریاست‌جمهوری نامناسب است.

قدس آنلاین؛ «جان بولتون»، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» به شدت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد. 

به نوشته وبگاه «هیل»، بولتون در این مصاحبه گفت که ترامپ برای مقام ریاست‌جمهوری آمریکا نامناسب است و صرفاً بر انتخاب مجدد خود در انتخابات تمرکز کرده است.

وی در پیش‌نمایش این مصاحبه که قرار است یکشنبه هفته آینده به طور کامل پخش شود عنوان کرد: «به نظر من، او (ترامپ) برای ریاست‌جمهوری (آمریکا) مناسب نیست. من فکر می‌کنم او شایستگی انجام این کار را ندارد.» 

بولتون در ادامه صحبت‌های خود گفت که من نتوانستم جز اینکه «چه چیز برای انتخاب مجدد خوب است»، اصل هدایتگر دیگری برای ترامپ پیدا کنم.

مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید همچنین با استناد به دیدار ترامپ با «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی در منطقه غیرنظامی شده مرز دو کره گفت وسواس رئیس‌جمهور آمریکا به پیروزی در دور دوم ریاست‌جمهوری به نتایج سیاسی تصمیمات او تقدم داشته است. 

وی گفت: «من فکر می‌کنم او (ترامپ) آنقدر بر انتخاب مجدد خود تمرکز کرده که ملاحظات بلندمدت کنار گذاشته شده است.» 

بولتون افزود: «بنابراین اگر او فکر می‌کرد می‌تواند فرصت گرفتن عکس در کنار کیم‌جونگ‌اون را در منطقه غیرنظامی شده مرز دو کره را داشته باشد، تنها بر فرصت گرفتن عکس و واکنش رسانه‌ها متمرکز می‌شد.»

وی در ادامه گفت که ترامپ بر تأثیر چنین دیدارهایی بر مواضع چانه‌زنی آمریکا تمرکز کمی داشته یا اصلاً تمرکزی بر آنها نداشته است.

ترامپ نیز جمعه شب بولتون را مورد انتقاد قرار داد و او را مجرم و دروغگو خواند. 

این اظهارات، آخرین مسئله در اختلافات شدید به وجود آمده بین بولتون و ترامپ است و این در حالی است که بولتون با حضور در رسانه‌های مختلف به تبلیغ کتاب خاطرات خود می‌پردازد. 

بولتون، در کتاب خاطرات خود، که قرار است هفته آینده بیست و سوم ژوئن (سوم تیر ماه) منتشر شود، از دوران کار در کنار دونالد ترامپ، به افشاگری علیه وی دست زده است. بخشی از این کتاب مربوط به تمایل رئیس‌جمهور آمریکا برای حمله نظامی به ونزوئلاست.

رسانه‌های آمریکایی گفته‌اند کتاب بولتون حاوی افشاگری‌هایی تند علیه ترامپ است. ناشر این کتاب چند روز پیش گفته بود بولتون در کتاب خود نوشته انتخاب مجدد تنها دغدغه ترامپ بوده است. 

بولتون همچنین در کتاب خود این ادعا را مطرح کرده که ترامپ از «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهور چین خواسته به کارزار او برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ کمک کند. 

واشنگتن‌پست بر اساس بخش‌هایی از کتاب بولتون که می‌گوید به رویت این روزنامه رسیده نوشته ترامپ در دیداری که سال گذشته با رئیس‌جمهور چین داشته از او خواسته به او برای پیروزی در انتخابات کمک کند.

کاخ سفید روز سه‌شنبه با مطرح کردن شکواییه‌ای علیه جان بولتون در تلاش است تا مانع از انتشار این کتاب خاطرات شود. 

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.