سه‌شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

۲۳ روستای گناباد با تانکر آبرسانی می‌شوند

تانکر

رییس اداره امور آب و فاضلاب گناباد گفت: ۲۳ روستا در سطح این شهرستان بخاطر محدودیت منابع آبی در طول تابستان امسال با تانکر آبرسانی می‌شوند.

به گزارش قدس آنلاین، هادی حیدرنیا اظهار کرد: مشکلات و محدودیتهای زیادی در روند تامین آب مناطق برای ساکنان شهری و روستایی گناباد وجود دارد و این در حالی است که با پیک شدید مصرف نیز مواجهیم. 

وی گناباد را مواجه با تنش و بحران در تامین آب شرب توصیف و بیان کرد: پیک مصرف آب در این شهرستان ۳۳۰ لیتر در ثانیه و حجم بالایی است. 

رییس اداره امور آب و فاضلاب گناباد ادامه داد: این شهرستان بعد از مشهد طولانی‌ترین خطوط انتقال آب را در خراسان رضوی دارد و به دلیل فرسودگی و بعد مسافت رخدادهای نیازمند مرمت و تعمیر در این مسیر لوله در طول سال زیاد بوده و هزینه تمام شده انتقال آب را بالا برده است.

وی ۱۳ کیلومتر از خطوط انتقال آب گناباد را فرسوده و نیازمند تعمیر اعلام و بیان کرد: علاوه بر مشکلات و محدودیتهای تامین آب، میزان مصرف این ماده حیاتی نیز در این شهرستان طی سالجاری با توجه به افزایش دمای هوا و شیوع بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا به میزان ۳۰ درصد بیشتر از پارسال شده است.

حیدرنیا گفت: مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آب گناباد به عنوان یکی از طرحهای مهم در این بخش با ۹۰ درصد پیشرفت در حال اجرا است و امسال به بهره‌برداری می‌رسد. 

وی افزود: طرح توسعه جایگاههای برداشت آب گناباد نیز به میزان ۱۷ کیلومتر در دو مرحله طی پارسال اجرا شد.

رییس اداره امور آب و فاضلاب گناباد ادامه داد: ۱۵ جایگاه برداشت آب تاکنون در گناباد ساخته و ۱۰ جایگاه هم با کمک شهروندان نیکوکار بازسازی و زیباسازی شده‌اند. پنج جایگاه برداشت آب هم در دست ساخت است. 

وی همچنین بر لزوم افزایش توجه مردم نسبتب به صرفه‌جویی بهینه در مصرف آب تاکید کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.