یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵

سالن‌های نمایش مشهد ار امروز بازگشایی می‌شود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت:با رعایت پروتکل‌های بهداشتی سالن‌های نمایش مشهد از امروز هشت تیر ماه بازگشایی می‌شوند.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا محمدی اظهار داشت: با توجه به اعلام ستادملی مبارزه با کرونا مبنی بر بازگشایی سالن‌های تئاتر از ابتدای تیرماه، پروتکل‌های بهداشتی در قالب دستورالعمل اجرایی به مدیریت سالن‌ها و گروه‌های نمایشی ابلاغ و اجرایی خواهدشد.

وی افزود: سالن‌های نمایش همه روزه قبل و پس از اجرای نمایش کاملا ضد عفونی خواهد شد و از تهویه مطبوع و استاندارد در سالن‌ها استفاده خواهد شد.

محمدی در رابطه با میزان فروش بلیط و گنجایش سالن‌ها گفت: ظرفیت فروش بلیط نمایش فقط ۵۰ درصد گنجایش سالن‌ها بوده و فروش بلیط نمایش صرفا به صورت مجازی و صدور بلیط از گیشه ممنوع می‌باشد.

محمدی ادامه داد: از ورود تماشاچیان مشکوک به بیماری جلوگیری خواهد شد، همچنین رعایت فاصله گذاری تماشاچیان هنگام ورود و خروج از سالن و در حین اجرای نمایش ضروری بوده و به منظور فاصله بیشتر بین تماشاگر و بازیگران از نشستن تماشاچیان در ردیف اول جلوگیری خواهد شد، و فروش بلیط این صندلی‌ها ممنوع می‌باشد.

وی گفت: استفاده از ماسک برای کارکنان سالن‌ها و عوامل اجرایی نمایش در پشت صحنه الزامی  و مایع ضد عفونی کننده برای تماشاگران، بازیگران و عوامل اجرایی در دسترس خواهدبود.

محمدی در رابطه با چگونگی رعایت پروتکل‌ها برای گریم بازیگران گفت: استفاده از ماسک و دستکش برای گریمورها و استفاده از ابزار اختصاصی برای گریم هر بازیگر الزامی است.

وی یادآورشد: استفاده از ماسک و دستکش برای متصدیان نور و صدا الزامی بوده و از هر گونه تردد در اتاق فرمان جلوگیری به عمل خواهد آمد.

لازم به ذکر است نخستین نمایش پس از چهار ماه تعطیلی تئاتر در مشهد، نمایش "جمعه سیزدهم" به کارگردانی امیر هاشمی مهر خواهد بود که از ۸ تیرماه  ساعت ۱۹ در محل پردیس مستقل تئاتر اجرا خواهدشد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.