پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

برگزاری نماز جمعه ۱۳ تیر ماه در ۴۷ پایگاه خراسان رضوی

مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: نماز جمعه روز سیزدهم تیرماه نیز همانند هفته گذشته در ۴۷ پایگاه از مجموع ۵۳ پایگاه این استان اقامه می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین،  حجت الاسلام محمد حسین ایزدی افزود: آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته به جز شهرهای مشهد، مُلک‌آباد، رضویه، تربت‌جام، نصرآباد و تایباد در بقیه شهرها و پایگاه‌های استان اقامه خواهد شد.

وی ادامه داد: با تایید مسوولان استانی در شهرهای دارای وضعیت‌های زرد و سفید از نظر شیوع بیماری کرونا،  امکان اقامه نماز جمعه میسر است.

مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: تاکید شده است نماز جمعه در کمترین زمان ممکن همراه با تب‌سنجی عمومی در مبادی ورودی، رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت ضوابط فاصله‌گذاری فیزیکی بین نمازگزاران و صفوف آنها برگزار ‌شود.

در پی شیوع بیماری کرونا نماز جمعه از نهم اسفند پارسال در پایگاه‌های خراسان رضوی به طور موقت تعطیل شد و در هیچ یک از ۵۳ پایگاه این استان اقامه نشد اما از ۱۷ اردیبهشت ماه امسال با بهبود وضعیت مقابله با کرونا و اعلام شهرهای سفید از این نظر به تدریج برگزاری نماز جمعه در شهرهای استان از سرگرفته شد.

بر اساس اعلام رسمی، تاکنون ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۱۰۶ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۱۹۴ هزار و ۹۸ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۰ میلیون و ۸۲۹ هزار و ۴۶۸ نفر را بیمار کرده و جان ۵۱۹ هزار و ۳۹۷ تن را در ۲۱۲ کشور گرفته است.

 ۶ میلیون و ۴۸  هزار و ۷۴۹ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان  تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با دو میلیون و ۷۸۰ هزار و ۱۵۲ بیمار کرونا و ۱۳۰ هزار و ۷۹۸ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشوهای برزیل، روسیه، هند و انگلستان قرار گرفته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا جایگاه دهم را در جهان دارد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.