دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹

طرح «جهاد روشنایی» در خراسان رضوی کلید خورد

جنبش روشنایی

مسئول سازمان بسیج مهندسین خراسان رضوی گفت: طرح «جهاد روشنایی» یک طرح ابلاغی از سوی سازمان بسیج مهندسین کشور است که در این طرح با همکاری سازمان بسیج سازندگی و تعامل با دیگر سازمان‌ها از جمله بهزیستی، کمیته امداد، بانک‌ها و شرکت‌های برق استان و مشهد قابل اجراست.

به گزارش قدس آنلاین، مجتبی تنها اظهار کرد: طرح «جهاد روشنایی» یک طرح ابلاغی از سوی سازمان بسیج مهندسین کشور است که در این طرح با همکاری سازمان بسیج سازندگی و تعامل با دیگر سازمان‌ها از جمله بهزیستی، کمیته امداد، بانک‌ها و شرکت‌های برق استان و مشهد قابل اجراست.

مسئول سازمان بسیج مهندسین خراسان رضوی افزود: این طرح یکی از محورهای بسیج است که در راستای کمک به محرومین و ایجاد اشتغال و محرومیت‌زدایی کلید خورده است.

وی گفت: در این حوزه با وام‌های مناسبی که پرداخت می‌شود امکان ایجاد نیروگاه‌های ۵ کیلو واتی برق خورشیدی را در مناطق کمتر برخوردار و محروم با معرفی از کمیته امداد و بهزیستی می‌شود، وجود خواهد داشت.

تنها بیان کرد: در این طرح تلاش ما این است که از توان و ظرفیت ملی در عرصه‌هایی که توانمندی وجود دارد از حوزه‌های داخل استان بهره‌مند شویم.

مسئول سازمان بسیج مهندسین خراسان رضوی با اشاره به اینکه شرکت‌های توانمندی در زمینه اینورتر و پنل‌های خورشیدی در سطح کشور وجود دارد که جزو بهترین رده‌های تولیدکننده محصولات هستند، افزود: با توجه به ظرفیت موجود در مشهد ما در زمینه پیمانکار و توزیع شرکت برق در سطح مشهد و استان توانستیم در کشور سرآمد باشیم.

وی عنوان کرد: ظرفیت خوبی در حوزه پنل‌های خورشیدی و انرژی‌های تجدیدپذیر داریم، در این طرح  با ساخت پنل‌های خورشیدی و اینورترها و سازه‌های پروژه برق خورشیدی علاوه بر کمک به ایجاد اشتغال و تولیدکننده داخلی افزایش تولید و ارزآوری خوبی را به‌همراه خواهد داشت.

تنها بیان کرد:  فروش برق در واقع یکی از راه‌های ارزآوری راحت و خوب است که می‌توان تولیدات برقی که به روش پاک انجام می‌شود را صادر کرد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین خراسان رضوی عنوان کرد: در سال گذشته ساخت حدود ۱۰۰۰ پنل خورشیدی ابلاغ شد که متأسفانه با توجه به مشکلاتی که برای دولت به‌وجود آمد امکان واگذاری وام‌ها انجام نشد و این امر محقق نشد، امسال هنوز بابت تعداد ساخت پنل‌ها ابلاغی صورت نگرفته است ولی قطعا حدود ۱۰۰۰ پنل باید مصوب شود و ما با توجه به واگذاری تسهیلات، آمادگی و اجرای این طرح را خواهیم داشت که تا پایان سال باید اجرایی و به اتمام برسد.

وی تصریح کرد: از زمان صدور ابلاغ  ظرف مدت یک ماه می‌توانیم اجرای پروژه را داشته باشیم، به لحاظ زیرساخت‌ها شرکت‌هایی که توانمندی دارند و افرادی که متقاضی نصب پنل‌ها هستند، شناسایی  و مشخص شده‌اند و به محض ابلاغ وام‌ها و پرداخت تسهیلات ظرف مدت یک ماه پروژه را اجرایی می‌کنیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.