دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

سدهای خراسان رضوی به پهنه‌های گردشگری تبدیل می‌شود

گردشگری در دریاچه سد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌رضوی از تبدیل سدها و بندهای استان به فضاها و تاسیسات گردشگری خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌رضوی ابوالفضل مکرمی‌فر در جلسه کمیته گردشگری آب استان که در شرکت آب‌منطقه‌ای خراسان‌رضوی برگزار شد، اظهار کرد: براساس تفاهم نامه وزارت نیرو و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سدهای استان به عنوان قابلیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌رضوی ادامه داد: براساس تفاهم صورت گرفته بین اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و شرکت آب منطقه‌ای سدها و بندهای دارای ظرفیت جذب گردشگر از جمله سدفریمان، سددرونگر، سدسلامی و سایر سدها و بندهای استان به فضای گردشگری تبدیل خواهند شد.

وی تصریح کرد: گردشگران با توجه به تنوع فضاها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری که در این مناطق ایجاد خواهد شد امکان بازدید خواهند داشت.

مکرمی‌فر یادآور شد: در استان خراسان رضوی بیش از ۲۰ سد و بند با ظرفیت‌های گردشگری وجود دارد که در حال برنامه‌ریزی برای استفاده بیشتر از آن‌ها در راستای توسعه گردشگری هستیم.

هم چنین محمد علایی مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای خراسان‌رضوی در این جلسه گفت: در طرح‌های گردشگری تأسیسات آبی حراست از آثار باستانی و حفظ و پایداری شرایط زیست محیطی باید بطور کامل توسط سرمایه گذاران مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.